هزینه راه اندازی مطب دندانپزشکی

افرادی که از رشته دندانپزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند باید به فکر راه‌اندازی مطب مناسب برای شروع کار باشند. اما یکی از دغدغه‌های دندانپزشکانی که قصد دارند به تازگی کار خود را شروع کنند، هزینه راه اندازی مطب دندانپزشکی است.

همانطور که همه ما مشاهده کرده‌ایم، مطب‌های دندانپزشکی از تجهیزات مختلف و متنوعی تشکیل شده‌اند که لازمه ورود به بازار کار و فعالیت به عنوان یک دندانپزشک، تهیه این ملزومات است. عوامل مختلفی بر هزینه راه اندازی مطب دندانپزشکی موثر هستند که ما در این مقاله به بررسی این عوامل و معرفی تجهیزات لازم و موردنیاز یک مطب دندان‌پزشکی و قسمت آن‌ها می‌پردازیم، پس برای اطلاع از همه هزینه‌ها تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر هزینه راه اندازی مطب دندانپزشکی

هزینه تاسیس مطب دندان‌پزشکی مسئله مهمی برای فارغ‌التحصیلان این رشته است که عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین‌کننده هزینه نهایی تاسیس آن است که مهم‌ترین این عوامل در ادامه بیان شده است.

• مکان موردنظر به عنوان مطب

برای راه‌اندازی یک مطب دندان‌پزشکی، می‌توان ساختمان یا مکان موردنظر را اجاره، رهن و یا خریداری نمود. قطعا درصورتی که محل موردنظر خریداری شود، هزینه اولیه برای راه اندازی مطب دندانپزشکی افزایش پیدا خواهد کرد.

• متراژ و امکانات مطب

درصورتی که قصد داشته باشید فعالیت خود را در مطبی با متراژ بالا انجام دهید و مطب، کاملا مجهز و پیشرفته باشد، قطعا هزینه شما نسبت به زمانی که مکانی با متراژ کمتر انتخاب می‌کنید، بیشتر خواهد شد.

• هزینه تجهیزات دندان پزشکی

برای راه اندازی مطب دندان‌پزشکی لازم است که تجهیزات و دستگاه‌های مختلفی تهیه شود که قیمت این دستگاه‌ها با هم متفاوت است‌. برای مثال قیمت اتوکلاو دندانپزشکی با قیمت دستگاه‌های دیگر متفاوت است. بنابراین هزینه تجهیزات لازم دندان‌پزشکی، عاملی مهم در تعیین هزینه راه اندازی مطب دندان‌پزشکی است.

• نوع و کیفیت تجهیزات دندان‌پزشکی

هر یکی از وسایل و تجهیزات دندانپزشکی مدل‌های متنوعی دارند و از نظر سطح کیفی نیز متنوع هستند. بنابراین قیمت آن‌ها باتوجه به نوع مدل و کیفیتی که دارند متغیر است.

• روش خرید وسایل دندان‌پزشکی

روش‌های مختلفی برای خرید وسایل و تجهیزات دندان‌پزشکی وجود دارد که با خرید این وسایل به صورت مستقیم و از تولیدکنندگان اصلی، هزینه آن‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. اما هر چه واسطه‌ها بیشتر باشند، قیمت این تجهیزات نیز افزایش پیدا می‌کند. فروشگاه اینترنتی مدیک کالا یکی از فروشگاه‌های معتبری است که می‌توان انواع تجهیزات دندان‌پزشکی را با مناسب‌ترین قیمت از آن تهیه نمود.

قیمت انواع تجهیزات مطب دندانپزشکی

دندانپزشکان برای درمان بیماران از وسایل و تجهیزات مختلفی استفاده می‌کنند و همانطور که گفته شد قیمت تجهیزات دندانپزشکی، یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه راه‌اندازی مطب دندان‌پزشکی است. در ادامه ضمن معرفی انواع تجهیزات دندان‌پزشکی، قیمت آن‌ها نیز بیان شده است.

• یونیت دندان‌پزشکی

مهم‌ترین وسیله و تجهیز دندان‌پزشکی، یونیت است. یونیت وسیله‌ای تشکیل شده از صندلی بیمار و تجهیزات لازم و ضروری دندان‌پزشک است‌. یونیت‌های دندان‌پزشکی انواع مختلفی دارند که قیمت آن‌ها با هم متفاوت است. به صورت کلی قیمت آن بین 22 تا 84 میلیون است.

• کمپرسور دندانپزشکی

کمپرسور وسیله‌ای است که هوای مورد نیاز یونیت دندانپزشکی را فراهم می‌کند و در حجم و توان مختلفی تولید می‌شود و قیمت آن متفاوت است. قیمت کمپرسور دندانپزشکی بین 2 تا 22 میلیون است.

• اتوکلاو دندانپزشکی

از اتوکلاو دندانپزشکی برای استریل و ضدعفونی تجهیزات و وسایل مختلف دندان‌پزشکی استفاده می‌شود ت به همین دلیل وسیله‌ای مهم و کاربردی است. قیمت اتوکلاو دندانپزشکی باتوجه به نوع، کیفیت، ظرفیت، برند و عوامل دیگر، متغیر است.

• آمالگاماتور

به منظور مخلوط کردن مواد پر کردن دندان از دستگاهی به نام آمالگاماتور استفاده می‌شود که انواع مختلفی از جمله کپسولی، پودری و غیره دارند. قیمت آمالگاماتور بین 900 هزار تومن تا 4 میلیون است.

• دستگاه رادیوگرافی دندانپزشکی

به منظور تصویر برداری از دندان‌های پوسیده و آسیب دیده از دستگاه رادیوگرافی استفاده می‌شود. قیمت دستگاه رادیوگرافی دندانپزشکی با توجه به مدل، کیفیت، تکنولوژی و سایر مشخصات آن متفاوت است اما به صورت کلی، حداقل قیمت آن 16 میلیون است.

• آلتراسونیک کلینر دندانپزشکی

به منظور تمیز کرون وسایل و تجهیزاتی که دارای حفره هستند از وسیله‌ای به نام آلتراسونیک استفاده می‌شود که قیمت آن بین 2 تا 13 میلیون است.

• دستگاه جرم‌گیر دندانپزشکی

به منظور از بین بردن جرم‌های دندان از دستگاه جرمگیر دندانپزشکی استفاده می‌شود که انواع مختلف تک کاره، سه کاره و غیره دارد. قیمت این وسیله نیز باتوجه به تکنولوژی و امکاناتی که دارد متفاوت است اما به صورت کلی قیمت آن بین 900 هزار تومن تا 3 میلیون است.

• دوربین داخل دهانی

تجهیز دیگری که برای محاسبه هزینه راه‌اندازی مطب دندان‌پزشکی باید مد نظر قرار گیرد، دوربین داخل دهانی است که جایگزین آینه‌های دندانپزشکی شده‌اند و با استفاده از آن‌ها، بررسی وضعیت دهان و دندان‌ها راحت می‌شود. قیمت این وسیله دندانپزشکی نیز بین 1.5 تا 6 میلیون است.

• ساکشن دندانپزشکی

برای کشیدن خون، آب دهان و مواد اضافی موجود از ساکشن استفاده می‌شود که ساکشن‌ها نیز انواع مختلفی دارند و قیمت آن‌ها تحت تأثیر عوامل مختلفی مشخص می‌شود اما قیمت این محصول از 3.5 تا 28 میلیون است.

• هندپیس ضد زاویه

به منظور انجام اقداماتی مانند، ایجاد حفره و تاج و از بین بردن مواد پوسیدگی از هندپیس ضد زاویه استفاده می‌شود که قیمت آن بین 350 هزار تومان تا 5 میلیون است.

• دستگاه اپکس فایندر

به منظور عصب کشی دندان ها از دستگاه اپکس فایندر کمک گرفته می‌شود. با استفاده از این دستگاه می توان رسیدن اپکس به کانال دندان را مشاهده نمود و سپس اقدامات لازم برای عصب کشی را انجام داد. این دستگاه در نسل های مختلف تولید شده است و مدل های متنوعی دارد و بر این اساس قیمت آن مشخص می‌شود.

نتیجه‌گیری

بعد از فارغ‌التحصیلی از رشته دندانپزشکی، فارغ‌التحصیلان به فکر راه‌اندازی مطب خواهند بود اما یکی از مسائل و دغدغه‌های مهم برای راه‌اندازی مطب دندان‌پزشکی، هزینه آن است. برای راه‌اندازی مطب دندان‌پزشکی باید یک مکان مناسب انتخاب شود و تجهیزات مختلف این شغل را فراهم نمود.

از طرفی دیگر عوامل مختلفی بر هزینه راه‌اندازی مطب دندانپزشکی موثر هستند که از جمله می‌توان به هزینه مکان موردنظر برای مطب و متراژ و تجهیزات آن، هزینه وسایل و تجهیزات دندانپزشکی و کیفیت و روش خرید آن‌ها اشاره نمود.

تجهیزات دندانپزشکی انواع مختلفی دارند که قیمت آن‌ها با هم متفاوت است، برای مثال قیمت اتوکلاو دندانپزشکی با قیمت دستگاه رادیوگرافی تفاوت دارد که ما در این مقاله به معرفی انواع این تجهیزات، قیمت آن‌ها و هزینه راه‌اندازی مطب دندانپزشکی پرداختیم. همچنین برای خرید همه وسایل و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی، م یتوان با کیفیت‌ترین آن‌ها را با قیمت بدون واسطه و مناسب از فروشگاه اینترنتی و معتبر مدیک کالا تهیه نمود.

سوالات متداول

1. عوامل موثر بر هزینه راه اندازی مطب دندانپزشکی چیست؟

هزینه راه‌اندازی مطب دندان‌پزشکی متغیر است و به عوامل مختلفی مانند، مکان موردنظر برای مطب، متراژ و امکانات مطب، هزینه تجهیزات دندان‌پزشکی و کیفیت آن‌ها و روش خرید تجهیزات بستگی دارد.

2. قیمت تجهیزات دندانپزشکی چقدر است؟

تجهیزات دندانپزشکی انواع مختلفی از جمله، یونیت، اتوکلاو، رادیوگرافی، ساکشن، کمپرسور و غیره دارند که قیمت همه آن‌ها باهم متفاوت است.

3. چگونه می‌توان تجهیزات دندانپزشکی را با قیمت مناسب تهیه کرد؟

با خرید مستقیم و بدون واسطه تجهیزات دندانپزشکی از فروشگاه‌های معتبری مانند مدیک کالا می‌توان انواع تجهیزات دندان‌پزشکی را با مناسب‌ترین قیمت و بدون واسطه تهیه نمود.

ارسال به دیگران :

نظر شما