تنبیه دسته جمعی دانش آموزان بلوچ توسط مدیر مدرسه/ ویدئو

مدیر مدرسه خامنه ای مقطع راهنمایی، دانش آموزان را به دلیل دیر رسیدن به مدرسه مورد تنبیه بدنی قرار داد.

امروز دوشنبه ۶ آذر ماه ۱۴۰۲، مدیر مدرسه "خامنه ای" روستای جکیگور از توابع شهرستان راسک چندین دانش آموز این مدرسه را به دلیل دیر رسیدن  تنبیه بدنی  کرد.

گفته می‌شود که چند تن از دانش آموزان این مدرسه به دلیل مسافت زیاد منازلشان با مدرسه چند دقیقه دیرتر از ساعت مقرر به مدرسه رسیده‌اند زیرا آنها مجبورند با پای پیاده خود را به مدرسه برسانند ولی مدیر مدرسه بدون در نظر گرفتن این مسئله آنها را با لوله مورد ضرب و جرح قرار داده است.

نبود سرویس مدارس و بی تفاوتی مسئولین آموزش و پرورش باعث شده بسیاری از دانش آموزان از تحصیل باز بمانند.

براساس ویدیویی که به دست کمپین رسیده بود، دانش آموزان جکیگور برای رسیدن به مدرسه مجبور شدند در وضعیتی خطرناک سوار یک کمپرسی شوند.

لازم به ذکر است که مطابق ماده ٧٧ آیین‌ نامه انضباطی مدارس، «اعمال هرگونه تنبیه از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه دانش آموزان ممنوع  است.»

واکنش آموزش و پرورش

مدیر روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در پی انتشار خبر تنبیه بدنی دانش‌آموز مبتلا به سندروم توضیحاتی را ارائه کرد. داوود گلی، مدیر روابط‌ عمومی آموزش‌ و پرورش سیستان و بلوچستان  بیان کرد: پیرو انتشار خبر تنبیه دانش‌آموز زاهدانی در شبکه‌های اجتماعی پیگیر صحت‌وسقم این ماجرا شدیم؛ با پیگیری‌های انجام شده از آموزش‌وپرورش ناحیه یک زاهدان باخبر شدیم که متأسفانه این اتفاق صحت دارد.

وی ادامه داد: معاون مدرسه به‌صورت سهوی و غلبه احساسات در لحظه دچار هیجانات آنی شده است و دانش‌آموز را مورد تنبیه قرار داده که بلافاصله آموزش‌وپرورش ناحیه یک بعد اطلاع از موضوع فوراً وی را برای پاسخگویی خواست.

مدیر روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش استان تصریح کرد: در جلسه مشترک با حضور اولیا دانش‌آموز این مشکل برطرف شده و بعد از گفتگو و حل مشکل خانواده دانش‌آموز از شکایت خود صرف‌نظر کردند. موضوع حل‌وفصل شده است، به جهتی که در این مورد تخلف اداری صورت‌گرفته است اقدامات قانونی و فرایند قانونی پیرامون آن طی می‌شود و قطعاً از طریق مجرای قانونی با فرد متخلف برخورد می‌شود.

گلی تشریح کرد: تنبیه بدنی در مدارس ممنون است و قبل از شروع سال تحصیلی بخشنامه‌ای جهت هشدار و بازدارنده به مدارس ارسال می‌شود امسال به جهت اهمیت بالای موضوع تنبیه بدنی و عدم تخلف همکاران برای سومین بار این بخشنامه ارسال شده است. طبق دستور عمل اجرایی مدارس تنبیه بدنی ممنوع است، در هیچ مجموعه‌ای تنبیه بدنی جایز و شایسته نیست همه ما آفریده خدا و دارایشان و جایگاهی هستیم باید ارزش و کرامت انسان‌ها و دانش‌آموزان حفظ شود.

مدیر روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش استان در پایان خاطرنشان کرد: درون خانواده نیز در شرایطی والدین با فرزند خود ممکن است برخورد کنند حتی علاوه بر توبیخ فراتر روند، انسان در جایگاه آدم بودند دارای هیجانات و غلبه احساسات می‌شود و از روی قصور و کوتاهی چنین اتفاقی رخ‌داده است.

اخبار مرتبط

حجم ویدیو: ۳.۴۹M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۱۸ دانلود ویدیو
ارسال به دیگران :

نظر شما