جزییات جنایت‌های قاتل سریالی که موی زنان را می‌برید

قاتل سریالی که در انگلستان با شگردی عجیب دست به قتل زنان می‌زد، به جرم قتل دختری 16ساله در ایتالیا قرار است به این کشور بازگردانده شود.

دنیلو رستیوو 30ساله بود که در مارس سال 2002به بریتانیا مهاجرت کرد. هنوز زمان زیادی از مهاجرتش نگذشته بود که در 12نوامبر همان سال، زن همسایه‌اش به نام هدر بارنت را در خانه‌اش با ضربات چاقو و چکش به قتل رساند و یک دسته از موهای سرش را برید و در دستان مقتول گذاشت و خانه او را ترک کرد. جسد این زن چند ساعت بعد توسط فرزندانش پیدا شد.

وقتی مأموران در محل حادثه حاضر شدند، با نوع عجیب و هولناکی از قتل روبه‌رو شدند. تحقیقات برای پیدا کردن قاتل هدر ادامه داشت تا اینکه 2‌ماه بعد اتفاق مشابهی رخ داد. جونگ اوک شین، 26ساله در ساعات آخر شب، هنگامی که از محل کار به‌سوی خانه می‌رفت هدف حمله مردی ناشناس قرار گرفت و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسید.
جسد او در حالی پیدا شد که یک دسته از موهایش بریده شده و در دستانش قرار داشت. با گزارش ماجرا به پلیس، مأموران راهی محل حادثه شدند.
شواهد نشان می‌داد که این قتل از سوی همان قاتلی رخ داده که 2‌ماه قبل‌تر زنی به نام هدر را به قتل رسانده بود و این یعنی پلیس با یک قاتل سریالی روبه‌روست. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه سرنخ‌ها پلیس را به‌سوی یک جنایتکار ایتالیایی رساند و مأموران توانستند رد او را پیدا و وی را دستگیر کنند.
با دستگیری دنیلو وی به جرم ارتکاب 2قتل به 80سال زندان محکوم شد اما به تازگی معلوم شده که وی سال‌ها پیش در ایتالیا، دختری به نام الیزا کلاپس 16ساله را با چاقو در اتاق زیر شیروانی یک کلیسا در شهر زادگاهش در پوتنزا کشته است.

با کشف این راز دنیلو اینک در مقابل حکمی دیگر از سوی دادگاه ایتالیا قرار گرفته است. او به‌صورت غیابی به 30سال حبس محکوم شده و اکنون مقامات ایتالیایی به‌دنبال استرداد او هستند.

اما دنیلو که تمایلی به بازگشت به ایتالیا ندارد در دادگاه روز جمعه که به همین منظور برگزار شده بود، حاضر نشد. او گفته که نمی‌خواهد به کشورش بازگردد زیرا زندان‌های ایتالیا کثیف و وحشتناک است و ترجیح می‌دهد در زندان بریتانیا بماند. دنیلو باید در جلسه بعدی استرداد خود در‌ماه می‌حاضر شود تا درباره پرونده‌اش تصمیم‌گیری شود.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما