دستگیری عامل جنایت خانوادگی در خواب

جوانی که در یک نزاع خانوادگی، برادر شوهر خاله اش را با ضربات کارد به قتل رسانده و سپس برای فرار از مجازات اقدام به خودزنی کرده بود، در عملیات ضربتی کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد هنگامی دستگیر شد که به خواب عمیقی فرو رفته بود.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح ماجرای این جنایت خانوادگی گفت: صبح روز چهارشنبه گذشته و درحالی که هنوز نیروهای انتظامی برای احساس آرامش و امنیت مردم در شب چهارشنبه سوری در کف خیابان‌ها حضور داشتند، وقوع  درگیری خانوادگی در بولوار شهید کامیاب مشهد به پلیس گزارش شد و بدین ترتیب گروهی از کارآگاهان کارآزموده پلیس آگاهی درحالی عازم بیمارستان شهید هاشمی نژاد شدند که یکی از مجروحان این حادثه وحشتناک به دلیل عوارض ناشی از اصابت ضربه چاقو جان خود را از دست داده بود.

سردار سرتیپ دوم احمدنگهبان افزود: بلافاصله تحقیقات پلیسی با راهنمایی‌ها و دستورات قضایی قاضی محمود عارفی راد قاضی ویژه قتل عمد مشهد آغاز و مشخص شد که «محسن-الف» در پی هجوم چند نفر که سوار بر خودروی ال90 و موتورسیکلت بوده اند در منزل مسکونی به قتل رسیده است؛ بنابراین کارآگاهان به محل وقوع نزاع رفتند و درکنار مقام قضایی به تحقیقات تخصصی خود ادامه دادند. بررسی‌های آنان نشان داد که «محسن-الف»(جوان38 ساله) با ضربه چاقوی یکی از بستگانش به نام «محمد-ش» به قتل رسیده و هم اکنون متهم به قتل به مکان نامعلومی گریخته است.

قاتل زیر پتور

این مقام ارشد انتظامی که هنوز با حفظ سمت، فرماندهی انتظامی مشهد را نیز به عهده دارد به دستگیری متهم در کمتر از 24 ساعت اشاره کرد وگفت: با دستگیری برخی شرکت کنندگان در نزاع مذکور، بی‌درنگ گروهی از کارآگاهان با نظارت مستقیم سرهنگ جواد بیگی رئیس اداره جنایی آگاهی مشهد تحقیقات گسترده‌ای را برای دستگیری متهم فراری آغاز کردند و مکان‌های مختلفی را با هماهنگی قاضی ویژه  قتل عمد  به محاصره درآوردند؛ اما هر بار متهم با همکاری بعضی از اطرافیانش مخفیگاه خود را تغییر می‌داد.

با وجود این، کارآگاهان با بهره‌گیری از توان اطلاعاتی و تجهیزات و فناوری‌های نوین پلیسی، بالاخره آخرین مکان حضور وی را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند و عملیات را بنا به دلایل شگردهای تخصصی پلیس به تاخیر انداختند.

سرتیپ دوم نگهبان در ادامه گفت: کارآگاهان که خود نیز از شب قبل و به خاطر حفظ آرامش شهروندان سحری و افطار خود را نیز در کف خیابان‌های مشهد صرف کرده بودند، منتظر ماندند تا متهم با خیال راحت به بستر خواب برود و سپس عملیات را آغاز کنند.

کلیددار امنیت مشهد خاطر نشان کرد: به محض این که کارآگاهان همه جوانب امنیتی را در اطراف مخفیگاه متهم، بررسی کردند، دستور ورود به مخفیگاه صادر شد و آنان در حالی  به آرامی وارد مخفیگاه شدند که متهم در رختخواب به خواب عمیقی فرو رفته بود و در برخی نقاط بدنش نیز آثار جراحت و خون وجود داشت.

سرتیپ دوم نگهبان به آثاری از خودزنی روی پیکر متهم به  قتل  نیز اشاره کرد و افزود: در همان بررسی‌های اولیه تخصصی پس از انتقال متهم به مقر انتظامی مشخص شد که وی برای فرار از مجازات، اقدام به خود زنی کرده است که تحقیقات در این باره توسط سروان منفرد افسر پرونده همچنان ادامه دارد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: طی 12 ساعت در مشهد 3 قتل رخ داد که با تلاش شبانه روزی عوامل انتظامی و تنها در کمتر از 24 ساعت عاملان دو جنایت دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند و عوامل وقوع نزاع خونبار در منطقه الهیه مشهد نیز شناسایی شده اند که به‌زودی در چنگ عدالت گرفتار خواهند شد. اما با توجه به نظر مقام قضایی در صورتی که برخی شرکت گنندگان در این نزاع که نقشی در وقوع جنایت نداشتند، خودشان تسلیم قانون شوند، تحت حمایت‌های قضایی قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما