حکم قصاص برای مردی که پسرخاله همسر صیغه‌ای خود را کشت

مردی که در حمایت از همسر صیغه‌ای خود پسرخاله او را کشته است، به قصاص محکوم شد.

متهم با نیسان آبی پسرخاله همسرش را زیر گرفت و باعث مرگ او شد.

یک سال قبل مرگ مرد جوانی که جسدش در اطراف تهران پیدا شده بود، به پلیس گزارش شد و ماموران را برای مشخص شدن ماجرا به تکاپو انداخت. با افشای هویت متوفی به نام مهرداد همسر او تحت بازجویی قرار گرفت. این زن به پلیس گفت: شوهرم با همسر صیغه‌ای دخترخاله‌اش که ایمان نام دارد اختلاف داشت و احتمالاً او چنین کاری کرده ‌است.

به این ترتیب ماموران ایمان را بازداشت کردند. او به قتل اعتراف کرد و گفت: همسرم نگین گفت پسرخاله‌اش را بکشم و من هم دستور او را اجرا کردم.

نگین بازداشت شد اما به همدستی با شوهر صیغه‌ای خود اعتراف نکرد.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه دادگاه ابتدا اولیای‌ دم در جایگاه حاضر و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و گفته‌های قبلی‌اش را پس گرفت. او گفت: من به‌عمد کاری نکردم و همسرم هم نقشی در این ماجرا نداشت. من به صورت اتفاقی مهرداد را در خیابان دیدم و می‌خواستم سوارش کنم که به او برخورد کردم و جانش را از دست داد. بعد هم از ترس فرار کردم.

نگین هم گفت: من نقشی در قتل نداشتم. شوهر سابقم پشت سر من حرف می‌زد و پسرخاله‌ام که با او دوست بود حرف‌های او را تکرار می‌کرد و آبروی مرا برده ‌بود. من دوباره ازدواج کرده‌ بودم اما پسرخاله‌ام با حرف‌هایش سعی داشت زندگی‌ام را خراب کند. اختلاف ما از آنجا شکل گرفت؛ ولی من نقشی در قتل نداشتم. فقط روز قبل از حادثه با پسرخاله‌ام درگیر شدیم و شوهرم ضربه‌ای به او زد اما اتفاق خاصی نیفتاد.

با پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم ردیف اول را به قصاص محکوم کردند. همچنین نگین از معاونت در قتل تبرئه و به خاطر معاونت در جرح عمدی به حبس محکوم شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما