جدیدترین خبر از پرونده مرگ ۲ کودک ۶ و ۱۳ ماهه در بیمارستان مفید تهران/ ویدئو

فاش شدن پرونده مرگ کودک 13 ماهه که شهریورماه سال گذشته در بیمارستان مفید رخ داده بود، ماجرای مرگ النا غیاثی نوزاد 6 ماهه در 9 آذرماه در این بیمارستان را پیچیده تر کرد.

در ماه‌های گذشته ۲ بار خبر مرگ نوزادان به دلیل  قصور پزشکی  در بیمارستان مفید تهران منتشر شد.

این اتفاقات نه تنها با برخورد نظام پزشکی همراه نبود که رئیس این سازمان فقط برای دلجویی از پزشکان به این بیمارستان رفته! قصه این ۲ نوزاد فوت شده را در ویدیو ببینید.

اما حالا بعد از گذشت حدود 45 روز از این حادثه تلخ مشخص شد که یک کودک 13 ماهه در شهرویر سال 1401 به علت قصور پزشکی در این بیمارستان به کام مرگ فرو رفته بود.

مادر این نوزاد گفته بود:  اواخر مرداد بود که بچه‌ من که 13 ماهه بود، دچار علائم تنگی نفس شد و ما او را به بیمارستان کودکان تهران بردیم تا مداوا شود.

آنجا تشخیص دادند که پسر من عفونت ریه دارد و برای او اسپری و آنتی‌بیوتیک تجویز کردند و به خانه برگشتیم.

ساعت 11 شب بود که وضعیت تنفسی‌اش بدتر شد و کودکم را به بیمارستان مفید بردیم و گفتند کروپ یا خروسک دارد و هر یک‌ساعت یکبار باید بخور دریافت کند. فردا صبح وقتی بر بالین کودکم رفتم دیدم که وضعیت او تغییری نکرده و بخور نیز برای او نگذاشته‌اند! همین باعث شد که پیش پرستار بروم و پرستار وقتی تنفس بچه‌ام را دید از من پرسید می‌خواهی یک آمپول دگزا هم برایش تزریق کنم؟ من گفتم از من می‌پرسید؟ آن پرستار هم اتاق را ترک کرد و رفت و دیگر توجهی به وضعیت بچه‌ام نکردند!»

بیمارستان مفید

مفید

جزئیات خبر مرگ کودک 6 ماهه در بیمارستان مفید

پس از حادثه تلخ مرگ کودک ۶ ماهه در  بیمارستان مفید  بنابر دستور بازپرس این پرونده محمدمهدی براعه از شعبه ۳ دادسرای جنایی در خصوص روشن شدن نقاط مبهم پرونده و همچنین علت اصلی مرگ و سهم تقصیر کارکنان بیمارستان مفید در خصوص کوتاهی صورت گرفته ، تیمی از کارشناسان پزشکی و متخصصان مربوطه با تشکیل کمیسیون پزشکی بررسی های تخصصی در خصوص این مرگ تلخ را انجام دادند.

این کمیسیون متشکل از 3 کارشناس شاغل در پزشکی قانونی تهران و 2 پزشک متخصص عفونی کودکان و اورژانس پس از بررسی های لازم اعلام کردند علی رغم شرایط بالینی نامناسب بیمار در زمینه های قلبی پیش رفته، امکان زنده ماندن بیمار در صورت تسریع در رسیدگی  و اقدامات صحیح درمانی وجود داشته است.

این کمیسیون پزشکی علت اصلی مرگ را نارسایی قلبی و تنفسی پیشرفته اعلام  کرد و انجام نشدن به موقع رسیدگی های پزشکی در مرگ این نوزاده 6 ماهه مورد تایید قرار گرفت.

النا غیاثی نوزاد ۶ ماهه ای که ۹ آذر ماه با وجود علائم بیماری خانواده اش او را برای درمان به بیمارستان کودکان مفید بردند که متاسفانه در آن زمان تمام کارکنان بخش اورژانس و تریاژ به نشانه اعتراض برای دریافت نکردن حقوق شان در حیاط تجمع کرده و با وجود حال وخیم تحت رسیدگی های پزشکی قرار نگرفت و به کام مرگ فرو رفت.

پس از این حادثه و گزارش ان به پلیس و بازپرس ویژه قتل محمدمهدی براعه تحقیقات در این خصوص آغاز شد که در همان ساعات اولیه تعدادی از کارکنان بنابر شواهد و مستندات موجود با دستور بازپرس برای ادامه تحقیقات بازداشت شدند.

در ادامه بازپرس پرونده پس از شنیدن اظهارات مقصران مرگ این نوزاد مطابق قانون دستوراتی را صادر کرده که بعد از تحقیقات مقدماتی تمامی این اشخاص با قرار کفالت یا وثیقه و با در نظر گرفتن شرایط حساس کاری شان آزاد شدند.

اخبار مرتبط

حجم ویدیو: ۴.۷۵M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۲:۲۷ دانلود ویدیو
ارسال به دیگران :

نظر شما