دستگیری یک کلاهبردار هنگام ورود به کشور

رئیس پلیس بین الملل فراجا از بازداشت فردی که اقدام به کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی از ۱۴۰ نفر کرده و به خارج از کشور متواری شده بود، خبر داد.

به گزارش خطرفوری، سردار مجید کریمی در تشریح جزئیات این خبر گفت:  مدتی قبل و درپی شکایت شمار زیادی از شهروندان از فردی که با وعده تحویل خودروهای تولید داخل هزار میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری کرده بود، رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت تا اینکه مشخص شد، متهم به خارج از کشور متواری شده است که در همین راستا با دستور قضایی پلیس بین‌الملل نیز وارد موضوع شده و رسیدگی به آن را در دستورکار خود قرار داد.  

وی با اشاره به اقدامات ماموران این پلیس، گفت: در جریان تحقیقات انجام شده مشخص شد که متهم با انجام اقدامات متقلبانه و با وعده تحویل خودروهای تولید داخل با ۵۰ درصد زیر قیمت بازار، اقدام به کلاهبرداری از بیش از ۱۴۰ نفر از شکات کرده است. او پس از جمع‌آوری یک هزار میلیارد ریال از وجوهات مشتریان خود به یکی از کشورهای همسایه متواری شده بود.  

کریمی ادامه داد:‌ درپی تحقیقات صورت گرفته و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان اینترپل، علیه این فرد اعلان قرمز صادر شد. هم‌زمان با پیگیری این پرونده اعلان صادره به مراجع مختلف از جمله پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا نیز ارسال شد تا در صورت تردد احتمالی به داخل کشور، این فرد در همان مرزهای رسمی بازداشت شود.

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا گفت:‌سرانجام در راستای اقدامات انجام شده از سوی ماموران پلیس، متهم هنگام ورود به کشور در یکی از مبادی مرزی کشور بازداشت شده و برای ادامه روند رسیدگی به پرونده، تحویل دادسرا شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما