بازداشت دختر ۱۳ ساله و پسر نوجوان در خلوتی پارک

وقتی کلمه «دوست پسر» را شنید با خشم نگاهی به کارشناس اجتماعی انداخت وگفت: چرا نام این رابطه را «دوست پسر» می گذارید، ما مدتی است که به عنوان«دوست اجتماعی» با یکدیگر در ارتباط هستیم ...

این ها بخشی از اظهارات دختر 13 ساله ای است که به همراه پسری جوان مورد ظن نیروهای انتظامی قرار گرفته و به مرکز انتظامی هدایت شده بود.

این دختر نوجوان که در کلاس هشتم تحصیل می کند، درباره سرگذشت خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری قاسم آباد مشهد گفت: درکلاس دوم ابتدایی درس می خواندم که پدر و مادرم از یکدیگر جدا شدند و من هم فرزند طلاق نام گرفتم. پدرم به  مواد مخدر  اعتیاد داشت و مادرم نیز نمی توانست این شرایط را تحمل کند،به همین دلیل با جدایی آن ها من هم سرگردان شدم، اما چون وابستگی عاطفی بیشتری به مادرم داشتم نزد او ماندم.

مادرم منزلی در منطقه کوی امام هادی(ع) اجاره کرد و من دیگر هیچ گاه پدرم را ندیدم و الان هم خبری از او ندارم. برای آن که کمبود محبت پدری را احساس نکنم مادرم تلاش می کرد تا همه امکانات را با کارگری در منازل مردم برایم فراهم کند.

حتی وقتی قرار شد از گوشی تلفن هوشمند برای تحصیل استفاده کنم ،او به هر سختی بود برایم گوشی هوشمند خرید، ولی او درگیر خانه داری و تامین هزینه های زندگی بود و کاری به من نداشت.

ازسوی دیگر نیز من در شرایطی پدرم را ندیدم که خیلی به محبت های مردانه نیاز داشتم به همین دلیل از دو سال قبل وارد فضاهای مجازی شدم و درشبکه های اجتماعی جست وجو می کردم که با «سینا» آشنا شدم. او از من بزرگ تر بود و خیلی زود تماس های تلفنی ما با یکدیگر آغاز شد.

ازآن روز به بعد به بهانه های مختلف از منزل بیرون می آمدم یا از کلاس های درس فرار می کردم تا به سر قرارهایم با «سینا» بروم. من و او در مکان های گوناگون قرار ملاقات می گذاشتیم و با یکدیگر دوست اجتماعی بودیم،  اما متاسفانه خیلی از افراد نام این رابطه را «دوست پسر» می گذارند!

از چند روز قبل هم که مادرم برای دیدار بستگانش به شهرستان رفت من در خانه تنها ماندم و قرار بود دختر یکی از بستگان نزدیکم به منزل ما بیاید، ولی او هم با این بهانه به دیدار دوست پسرش می رفت و من هم با «سینا» قرار می گذاشتم تا این که امروز به خاطر رفتارهای ناهنجاری که در پارک داشتیم ماموران انتظامی به من و سینا مشکوک شدند و ما را به کلانتری آوردند ...

به دستور سرهنگ احمد زمانی رئیس کلانتری قاسم آباد تلاش های مددکار اجتماعی کلانتری برای یافتن پدر و مادر این دختر 13 ساله به نتیجه نرسید،چراکه پدر او در تماس تلفنی مدعی شد دخترم دیگر به من ارتباطی ندارد و مادرش سرپرستی او را به عهده دارد و مادر او نیز به تلفن هایش پاسخ نمی داد به همین دلیل با راهنمایی های قضایی، این دختر نوجوان تحویل کارشناسان اورژانس اجتماعی بهزیستی شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما