آتش سوزی در خیابان امیر کبیر تهران/ ویدئو

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در یک باب ساختمان نیمه کاره و سرایت به انبار کالا در خیابان امیر کبیر خبر داد.

سید جلال ملکی، گفت: حوالی ساعت ۱۳ امروز حادثه آتش سوزی در یک ساختمان نیمه کاره به سامانه ۱۲۵ اعلام و بی درنگ آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: آتش سوزی از ساختمان در حال ساخت شروع و به یک باب انبار کالا سرایت کرد.

ملکی ادامه داد: هم اکنون اتش نشانان مشغول عملیات مهار هستند و جزییات حادثه پس از پایان عملیات اعلام می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی، با بیان اینکه نخستین گروه از آتش نشانان در مدت سه دقیقه خود را به محل رسانده اند، گفت: محل حریق یک انبار پر از وسایل پلاستیکی، پشم شیشه و قابل اشتغال است و دود غلیظ آن قابل رویت است.

وی ادامه داد: عملیات اطفا ادامه دارد و آتش نشانان موفق به جلوگیری از نفوذ بیشتر آتش شدند و در این عملیات دو آتش نشان مصدوم شده اند.

ملکی یاداور شد: فعلا خبری از تعداد مصدومان یا فوتی وجود ندارد و گزارش تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

آتش سوزی در یک برج ۲۰ طبقه خیابان ستارخان

ملکی همچنین درخصوص یک آتش سوزی دیگر در خیابان ستارخان تهران، گفت: ساعت ۱۱:۱۰ امروز نیز آتش‌سوزی در مجتمع مسکونی خیابان ستارخان بین خیابان بهبودی و شادمان اعلام شد که بی درنگ ماموران چهار دستگاه آتش نشانی با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: محل اصلی آتش سوزی در برج ۲۰ طبقه، مغازه ای به وسعت ۳۰متر بود که در آن مدارک و اسناد نگهداری می شد به علت شدت آتش سوزی، آتش و دود به مغازه های هم جوار و طبقات بالا سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: آتش نشانان همزمان با مهار آتش با دسترسی به داخل ساختمان مشغول خارج کردن افراد و اهالی برج شدند و تعدادی از ساکنان نیز خودشان موفق به خروج از ساختمان شده اند.

وی افزود: هشت نفر از شهروندان به پشت بام برج منتقل و بعد از مهار آتش سوزی به طبقات پایین منتقل شدند همچنین یک مرد ۳۵ ساله دچار سوختگی شده بود که به بیمارستان منتقل شد.

به گفته ملکی، در مجموع ۶۰ نفر از شهروندان توسط آتش‌نشانان از محل حادثه خارج شدند و آتش دقایقی قبل مهار شد.

اخبار مرتبط

حجم ویدیو: ۲.۵۶M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۲۹ دانلود ویدیو
ارسال به دیگران :

نظر شما