درگیری مرگبار فرزندان طلاق!

نوجوان 17 ساله ای که فقط به دلیل غروری سرکش، جوان 21 ساله  دیگری را در تاریکی شب به قتل رسانده بود، روز گذشته در حالی صحنه جنایت را در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد بازسازی کرد که مشخص شد قاتل و مقتول فرزندان طلاق هستند.

ماجرای این درگیری مرگبار در نیمه شب یازدهم مهر هنگامی رقم خورد که جوان موتورسواری وارد خیابان ابوطالب 62 شد و به حرکت خود ادامه داد. در همین حال نوجوان 17 ساله ای که او نیز گاز موتورسیکلت را می فشرد در تاریکی شب کنار موتورسوار 21 ساله قرار گرفت و ناگهان چشمش به راکب موتورسیکلت خیره ماند.
او جوان 21 ساله را می شناخت و از سوابق وی خبر داشت؛ چرا که چند روز قبل نیز او را در حال مشاجره لفظی با یکی از دوستانش دیده و به دلیل غرور سرکش جوانی کینه «معین» را به دل گرفته بود. طولی نکشید که ناگهان با تلاقی نگاه های خشم آلود، تیغه چاقو در هوا چرخید .آن ها در حالی که از موتورسیکلت پیاده شده و برای یکدیگر شاخ و شانه می کشیدند با هم درگیر شدند. در این اثنا بود که تیغه سرد و برنده کارد بر قفسه سینه جوان 21 ساله فرود آمد و خون از درون لباس هایش بیرون زد. «یونس» (نوجوان 17 ساله) با دیدن این صحنه وحشتناک، دوباره سوار موتورسیکلت شد و در خلاف جهت حرکت از خیابان ابوطالب 62 به مکانی نامعلوم گریخت.
از سوی دیگر نیز «معین» (جوان 21 ساله) با سر و وضعی خون آلود به زحمت خود را به موتورسیکلت رساند و در حالی که تلاش می کرد کنترل آن را حفظ کند به طرف دیگر خیابان حرکت کرد، ولی هر لحظه شدت خون ریزی بیشتر می شد و او رمق خود را از دست می داد. گزارش روزنامه خراسان حاکی است هنوز مسافت زیادی را طی نکرده بود که به آرامی با یک دستگاه خودروی پارک شده در حاشیه خیابان برخورد کرد و در حالت نیمه بیهوش روی زمین افتاد. اهالی محل با مشاهده وضعیت وخیم جوان موتورسوار، بی‌درنگ با اورژانس تماس گرفتند و او دقایقی بعد روی تخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد قرار گرفت، ولی اقدامات اولیه درمانی هم موثر واقع نشد و «معین» بر اثر شدت عوارض ناشی از اصابت ضربه چاقو جان خود را از دست داد. لحظاتی بعد این جنایت وحشتناک به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش شد و به این ترتیب قاضی دکتر صادق صفری برای بررسی دقیق ماجرا و انجام تحقیقات میدانی در همان نیمه شب به سمت مرکز درمانی حرکت کرد. بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که قمه ای به عمق 10 سانتی متر در بالای قفسه سینه موتورسوار جوان وارد آمده و آثار دفاعی جزئی نیز روی دست مقتول مشهود بود، به گونه ای که گویی زاویه فرود تیغه قمه به سینه مقتول به صورت کلنگی است. در همین حال مردی سپیدمو از راه رسید و خود را پدر «معین» معرفی کرد.او به قاضی دکتر صفری گفت: دو نفر به در منزلم آمدند و گفتند پسرت چاقو خورده است و او را به بیمارستان برده اند. آن ها به من گفتند نوجوانی به نام «یونس» او را زده است، اما من از درگیری آن ها خبر  ندارم!به گزارش روزنامه خراسان، این در حالی بود که با مشخص شدن برخی زوایای این جنایت، پدر «یونس» (متهم به قتل فراری) نیز در بیمارستان حضور یافت تا به سوالات قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد پاسخ دهد. او که از این اقدام  فرزندش در شوک بود به مقام قضایی گفت: من پدر یونس هستم. او با من تماس گرفت و در حالی که هراسان بود از درگیری و نزاع با جوان دیگری خبر داد و گفت: «دنبال من نگردید! کسی با چاقو قصد داشت از من زورگیری کند که من هم او را زدم.»پدر متهم به قتل فراری ادامه داد: آن لحظه من در منزل همسر جدیدم بود؛ چرا که مادر یونس از من طلاق گرفته است و پسرم نزد من زندگی می کند! حدود ساعت 21:30 بود که یونس به من گفت، قصد دارد با یکی از دوستانش به ساندویچ فروشی برود که با هم ساندویچ بخورند. البته مادر یونس هم بعد از طلاق با مرد دیگری ازدواج کرده است و یونس هفته ای یک شب نزد مادرش می رود، اما من دوست صمیمی پسرم را نمی شناسم! فقط می دانم قرار بود با او به ساندویچ فروشی برود! بنا بر گزارش روزنامه خراسان، با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، بی درنگ گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی) و با راهنمایی های مقام قضایی وارد عمل شدند و شبانه مکان های احتمالی اختفای متهم فراری را زیر نظر گرفتند، اما او نه تنها به منزل مادرش نرفته بود بلکه در بقیه پاتوق ها نیز حضور نداشت. در این شرایط و با ردزنی های اطلاعاتی یکی از دوستان «معین» شناسایی شد و از او بازجویی صورت گرفت. او مدعی شد : یونس و معین قبلا هم با یکدیگر اختلاف داشتند و چند بار دعوا کرده بودند. من هم حدود آخر شب یونس را  دیدم که به من گفت: با معین دعوا کردم  او اول چاقو کشید و می خواست مرا بزند که من خودم او را جلوی ساندویچ فروشی با چاقو زدم! و …
بر اساس این گزارش، در حالی که رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ مرادی (افسر جنایی آگاهی) تا صبح روز بعد ادامه داشت، در یک لحظه متهم فراری با تنگ تر شدن حلقه محاصره، تصمیم دیگری گرفت و خود را تسلیم قانون کرد. با انتقال وی به دایره قتل عمد آگاهی، تحقیقات درباره انگیزه این جنایت در حالی آغاز شد که متهم به قتل ادعا کرد:« معین را به خاطر زورگیری کشته است!» او گفت: «معین قصد داشت گوشی مرا زورگیری کند من هم او را با چاقو زدم و فرار کردم! اما او وقتی به شعبه ویژه جنایی منتقل شد در حضور مقام قضایی ماجرا را به گونه دیگری بازگو کرد که به حقیقت موضوع نزدیک تر بود.
به همین دلیل روز گذشته، «یونس» (متهم به قتل) با صدور دستوری از سوی قاضی ویژه قتل عمد به صحنه وقوع جنایت هدایت شد تا چگونگی وارد آوردن ضربه قمه بر پیکر موتورسوار 21 ساله را تشریح کند. او پس از آن که مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد با معرفی کامل خود گفت:معین هم مانند من فرزند طلاق بود آن شب وقتی سوار بر موتورسیکلت در کنار «معین» قرار گرفتم در همان تاریکی شب او را شناختم، اما او به من فحش داد و با موتورسیکلت مقابلم پیچید. هر دو نفر از موتورسیکلت پیاده شدیم که ناگهان او چاقویش را بیرون کشید، ولی من خیلی سریع تر از او قبضه کارد را بر قفسه سینه اش فرو کردم و سپس از محل گریختم ! …گزارش روزنامه خراسان حاکی است با اعترافات صریح متهم، وی با صدور قرار قانونی بازداشت شد تا بررسی های بیشتری درباره زوایای دیگر این پرونده جنایی صورت گیرد.

منبع : خراسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *