کشف بیش از ۲ تن موادمخدر در عملیات مسلحانه

فرمانده مرزبانی فراجا از کشف بیش از دو تن انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان طی چند رشته عملیات مسلحانه در مرزهای جنوب شرق خبر داد.

به گزارش خطر فوری، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران استان سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، طی چند رشته عملیات به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی فراجا افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان مشخص شد و مرزداران دلاور استان سیستان و بلوچستان در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با استقرار کمین‌های هدفمند و اجرای طرح مهار، مناطق مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و موفق شدند طی این چند رشته عملیات محموله موادمخدر را کشف کنند.

سردار گودرزی بیان کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب موادمخدر را وارد کشور کنند در این امر ناکام ماندند و مرزداران موفق شدند طی پنج عملیات مسلحانه دو قاچاقچی را دستگیر و دو دستگاه خودرو، یک دستگاه کامیون ترانزیتی، چهار  دستگاه موتورسیکلت، هشت رأس دواب زنده، مقدار دو تن و ۳۷۳ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل؛ یک تن و ۶۷۲ کیلوگرم تریاک و ۷۵۴ کیلوگرم شیشه به همراه یک دستگاه بیسیم دستی را کشف کنند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان از همکاری خوب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و همچنین مرزنشینان با مجموعه مرزبانی و نقش مؤثر آنان در برقراری امنیت پایدار و کنترل مرزهای سیستان و بلوچستان قدردانی کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما