انهدام بزرگترین شبکه پولشویی کشور در پوشش قمار اینترنتی

به‌دنبال دستگیری ۴ نفر از اعضای تیم پشتیبانی سایت‌های قمار و شرط‌‌بندی در شیراز یکی از اصلی‌ترین شریان‌های مالی و شبکه‌های پولشویی در قالب شرط‌‌بندی‌های اینترنتی منهدم شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید‌کاظم موسوی، رئیس‌ کل دادگستری استان فارس با بیان این مطلب گفت: تاکنون ۳۲۰ هزار میلیارد ریال گردش ریالی و ۱۸‌میلیون دلار واریزی رمزارزی کاربران کشف و با تحقیقات قضایی صورت‌گرفته ۳۵ هزار حساب اجاره‌ای بانکی مرتبط با این سایت‌ها شناسایی و مسدود شده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ درگاه پرداخت موسوم به «پرداخت می» با دستور قضایی مسدود شده است، افزود: بازداشت‌شدگان هم‌اکنون با اتهام اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور و پولشویی در بازداشت به‌سر می‌برند و با‌توجه به اهمیت موضوع تحقیقات پرونده در قالب مدیریت پرونده‌ای مهم با نظارت معاون دادستان عمومی‌و انقلاب و سرپرست دادسرای انقلاب اسلامی‌شیراز و توسط بازپرس ویژه جرایم امنیتی شیراز و اداره کل اطلاعات استان فارس ادامه دارد.

 

جنبه گوناگون پرونده همچنان در حال بررسی کارشناسی و تحقیقات قضایی است و امکان شناسایی ابعاد جدید در این پرونده وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی خاطر نشان کرد: طبق نظرات اولیه کارشناسی عایدی اعضای شبکه در راه‌اندازی و هدایت درگاه یادشده بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما