۶ ماه حبس مجازات ضارب تکنیسین اورژانس

حکم ضاربی که با سلاح سرد امدادگر اورژانس در مشهد را مجروح کرده بود، صادر شد.

اوایل دی سال گذشته در پی اعلام گزارشی مبنی بر کاهش سطح هوشیاری یک شهروند در مشهد به علت مشکلات خانوادگی بلافاصله تیم اورژانس ۱۱۵ مشهد برای امدادرسانی به محل اعزام شدند. با حضور تیم اورژانس ۱۱۵ و انجام اقدامات اولیه اورژانسی، تصمیم به انتقال بیمار به مرکز درمانی گرفته شد که همسر وی با استفاده از سلاح سرد و قرار دادن آن روی گردن یکی از پرسنل و تهدید او، از انتقال همسرش ممانعت کرد.

 با وجود اقدام خلاف قانون و نامتعارف همراه بیمار در مجروح کردن پرسنل اورژانس، با مدیریت صحیح صحنه، بیمار به بیمارستان طالقانی انتقال یافت. فرد مذکور در بیمارستان نیز اقدام به تهدید پرسنل اورژانس ۱۱۵ و درگیری با مأموران حفاظت فیزیکی کرده بود.

علی یزدانی، رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در خصوص رأی صادر شده اظهار کرد: براساس قانون مجازات اسلامی حکم محکومیت این مرد تحمل ۶ ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و ۳۱ ضربه شلاق تعزیری صادر و اعلام شده است.  وی با بیان اینکه در امدادرسانی به خصوص نیروهای امدادی حفظ خونسردی و اعتماد به همکاران برای ما مهم است، عنوان کرد: امنیت صحنه برای ما در اولویت قرار دارد. اگر جامعه و سیستم اجتماعی به این سمت پیش برود که برای هر بیماری چنین درگیری‌هایی ایجاد شود و به تکنیسین و آمبولانس آسیب برسد، تکنیسین و آمبولانس برای آن روز از چرخه خدمت‌رسانی خارج می‌شوند. 

یزدانی افزود: در این صورت برای بیماران و مصدومان آن منطقه باید از منطقه مجاور آمبولانس اعزام شود. اگر افراد این رفتار را انجام دهند، سیستم حقوقی و قضایی ما بشدت پیگیری می‌کند و ما از این موضوع کوتاه نمی‌آییم. همچنین اگر همکاران ما نیز قصوری داشته باشند، برخورد می‌کنیم.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما