شناسایی و دستگیری عامل نشر اکاذیب علیه یکی از ارگان‌های دولتی

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری عامل نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه یکی از ارگان‌ های دولتی در شبکه های اجتماعی خبر داد.

سرهنگ حسن کیخا گفت: در پی مراجعه نماینده حقوقی یکی از ارگان‌های دولتی به این پلیس و طرح شکایت مبنی بر نشر اکاذیب، تهمت و افترا نسبت به مدیران و کارکنان این مجموعه در شبکه های اجتماعی توسط فرد یا افرادی ناشناس، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. 

وی ادامه داد: پس از ارائه مستندات وانجام اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط افسران پلیس فتا متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی به این پلیس احضار شد.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در اشاره به جزئیات پرونده گفت: متهم پس از حضور در این پلیس در ابتدا منکر بزه انتسابی شد، ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان به بزه انتسابی خود اعتراف کرد، که در پایان پرونده تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.  

این مقام سایبری به کاربران شبکه‌های اجتماعی هشدار داد: انتشار هرگونه مطلب توهین‌آمیز، هتک حیثیت و نیز تشویق سایر افراد و گروه‌ها به انتشار مطالب توهین‌آمیز جرم تلقی شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد.

سرهنگ حسن کیخا خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov..ir  و یا با شماره گیری  096380 مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام نمایند. 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما