حکم جالب قاضی برای مردی که حمام نمی رفت/ زنش هم طلاق گرفت هم خسارت

مسلما در همه جای دنیا زن و شوهر ها دعوا می کنند اما یکی از عجیب ترین دعواهای دنیا مربوط به دعوای این زن و شوهر ترکیه ای است.

 زن و شوهر ترکیه ای که بدون انتشار نامشان، ماجرای زندگی آنها وایرال شده است، پس از حل نشدن اختلاف شخصی راهی دادگاه شدند تا قانون قاضی مسئله خاص آنها را حل کند.

این زن درخواست  طلاق  از همسرش را عدم رعایت بهداشت شخصی اعلام کرد. وکیل شاکی در دادگاه خانواده آنکارا گفت که شوهراین خانم حداقل 5 روز متوالی لباس یکسان می پوشید، به ندرت دوش گرفته و مدام بوی عرق می دهد و همین زندگی را برای موکل او سخت کرده است.

جالب است که شاهدانی هم برای تأیید این ادعاها به دادگاه آورده شدند، از جمله آشنایان متقابل و حتی برخی از همکاران مرد و همه آنها اظهاراتی دادند که بهداشت شخصی ضعیف متهم را تأیید می کرد.

اسناد دادگاه نشان داد که طبق شهادت شهود، شوهر این زن، حداکثر هر 7 تا 10 روز یک بار دوش می گرفت و فقط یک یا دو بار در هفته دندان هایش را مسواک می زد که باعث می شد نفسش بوی «غیر قابل تحمل» بدهد. جالب اینجاست که برخی از همکاران مرد حاضر شدند به عنوان شاهد در این پرونده حاضر شوند و بگویند که بوی بد بدن او باعث دشواری کار با او شده است.

پس از تایید این مسئله و کوتاهی شوهر در رعایت بهداشت، دادگاه با درخواست طلاق زن موافقت کرده و شوهر او را به پرداخت 500 هزار لیره ترکیه (16500 دلار) به عنوان  غرامت  به همسر سابق خود به دلیل تحمل وضعیت ضعیف بهداشتی او محکوم کرد.

در قانون مدنی ترکیه دلایل پذیرفته شده برای طلاق به دو دسته دلایل خاص و دلایل عمومی تقسیم می شود که دسته دوم شامل همه دلایلی است که زندگی را برای یک یا هر دو طرف غیر قابل تحمل می کند. در این مورد خاص، عدم رعایت بهداشت فردی شوهر توسط دادگاه منطقه ای دادگستری و دادگاه عالی تجدیدنظر که رای اخیر آنها قطعی شده بود، دلیل موجه طلاق تلقی شد و برای همین دادگاه با درخواست طلاق زن موافقت کرد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما