کشف خرید غیرقانونی ۱۰۰۰ قرص نان!/ ویدئو

مدیر بازرسی و نظارت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تشکیل ۶۶۳ فقره پرونده تخلف در حوزه آرد و نان در این استان از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

احد مرادی، اظهار کرد: از پرونده‌های تشکیل‌شده، چهار فقره مربوط به قاچاق آرد بود و آرد قاچاق کشف‌شده ۲۱ هزار و ۵۶۰ کیلوگرم بوده است. ارزش ریالی این پرونده‌ها ۳۶۲۶ میلیون ریال بوده است.

وی بیان کرد: تعداد پرونده‌های تشکیل‌شده در حوزه آرد ۲۵۱ فقره و ارزش آن ۳۹ هزار و ۸۸۰ میلیون ریال بوده است.

مرادی با اشاره به اینکه ۴۰۸ پرونده نیز در حوزه نان تشکیل شده است، افزود: ۳۶۵۰ میلیون ریال ارزش ریالی این پرونده‌ها بوده است. همچنین از ابتدای امسال ۳۳۴۶ مورد بازرسی در حوزه آرد و نان در این استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه روز گذشته در بازرسی‌ها ۱۶ کیسه نان خشک با وزن ۳۲۰ کیلوگرم در شهرستان مانه و سملقان کشف شد، ادامه داد: این میزان معادل حدود ۱۰۰۰ قرص نان است. این نان‌ها در یک نانوایی پخت و خشک می‌شد، سپس توسط فردی دیگر به ضایعاتی‌ها فروخته می‌شد.

مدیر بازرسی و نظارت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد: امسال دو محموله بزرگ نان خشک دیگر، یکی در بجنورد با تعداد ۵۰۰۰ قرص و دیگری در شیروان با تعداد ۱۰ هزار قرص نان خشک کشف شد.

مرادی با اشاره به اینکه هر کیلوگرم نان خشک معادل سه قرص نان است، گفت: قیمت یک کیلوگرم نان خشک حدود ۹۰۰۰ تومان است که ۶۰۰۰ تومان برای فرد متخلف حاشیه سود دارد و همین حاشیه سود سبب شده تا برخی اقدام به خریدن و خشک کردن نان کنند.

اخبار مرتبط

حجم ویدیو: ۳.۳۵M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۴۱ دانلود ویدیو
ارسال به دیگران :

نظر شما