سرقت از ساختمان‌ها در پوشش کارگر شهرداری

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان از دستگیری سارق سابقه‌دار ساختمان‌های نیمه‌کاره و هم‌دستانش در سمنان خبر داد.

عباس عرب، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره و درخواست معتمدان محله و شهروندان برای دستگیری سارق، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۳ شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران کلانتری با انجام اقدامات اطلاعاتی و استفاده از تجهیزات هوشمند و به‌کارگیری منابع و مخبران، هویت سارق را شناسایی کردند و متهم مدتی تحت نظر مأموران انتظامی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان تصریح کرد: این سارق در پوشش کارگر شهرداری، ساختمان‌های نیمه‌کاره را شناسایی و سپس با کمک هم‌دستانش نسبت به سرقت از آن مکان‌ها اقدام می‌کرد و درنهایت مأموران پلیس در عملیات غافلگیرانه و منسجمی، او را در مخفی‌گاهش دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

عرب با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی بود؛ اما در مواجهه با ادله و مستندات پلیس چاره‌ای جز اعتراف نداشت و هویت هم‌دستانش را فاش کرد، ادامه داد: سارق اعتراف کرد که با همدستی رفقایش، ۲ فقره سرقت در شهر انجام داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان سمنان با بیان اینکه هم‌دستان سارق در یک عملیات برق‌آسا دستگیر و همه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان خواست ضمن تجهیز اماکن خصوصی و کارگاه‌های خود به دوربین مداربسته و تجهیزات ایمنی پیشگیری از سرقت و استفاده نگهبانان مطمئن و مورد اعتماد، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما