ماجرای زورگیری های مسلحانه مامور قلابی از اتباع خارجی

جوانی که با کلت ساچمه زنی و استفاده از تجهیزات پلیسی، از اتباع خارجی زورگیری می کرد درحالی باتلاش عوامل انتظامی دستگیر شد که تاکنون راز 5فقره از اخاذی های وی فاش شده است.

فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح ماجرای زورگیری های مامور قلابی گفت: با توجه به گزارش های محرمانه منابع خبری پلیس مبنی بر اخاذی و زورگیری از اتباع خارجی با جعل عنوان مامور لباس شخصی، بلافاصله دستورات ویژه ای برای بررسی دقیق ماجرا صادرشد چرا که این گونه جرایم در نیروی انتظامی از حساسیت خاصی برخوردار است.

سرهنگ احمد نگهبان افزود:با تاکید سردار سرتیپ محمدکاظم تقوی فرمانده انتظامی خراسان)برای دستگیری مامور قلابی، گشت های پوششی در مناطق تردد اتباع خارجی به ویژه در هسته مرکزی شهر تقویت شدند و آنان با لباس های مبدل به گشت زنی های شبانه پرداختند چرا که بررسی پرونده های مذکور نشان می داد بیشتر اخاذی ها در ساعات پایانی شب و درمکان های خلوت صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: به همین خاطر افسران دایره تجسس کلانتری شهید آستانه پرست مشهد نیز،همزمان با رصد های اطلاعاتی وارد عمل شدند و به جست وجو در حوزه استحفاظی پرداختند تا این که آخر هفته گذشته، یکی از افسران پلیس که با لباس مبدل در بولوار رضوان مشهد در حرکت بود ناگهان مرد جوانی را دید که به طرز مشکوکی ماسک بر چهره داشت وخیلی زیرکانه اطراف خود را می پایید.

 

مامور تجسس که به جوان مذکور مشکوک شده بود او را زیر نظر گرفت و درحالی به آرامی به وی نزدیک شد که او در یک لحظه مقابل زوج جوان رهگذر ایستاد و با بیان کلمه«پلیس»ازآنان خواست گوشی تلفن و کیف پولشان را به وی تحویل بدهند.

کلیددار امنیت مشهد تصریح کرد:وقتی زوج جوان از دادن گوشی تلفن خودداری کردند  ناگهان مرد جوان اسلحه کلت را از زیر لباس هایش بیرون کشید و بیسیم دستی را روشن کرد.زوج جوان با مشاهده تجهیزات پلیسی، تسلیم خواسته های وی شدند وگوشی تلفن وکیف پول را به وی تحویل دادند.

 

سرهنگ احمد نگهبان ادامه داد:افسر نیروی انتظامی با مشاهده رفتارهای مرد مسلح،دریافت که او همان زورگیر تحت تعقیب پلیس است که از مدتی قبل زورگیری از شهروندان را با جعل عنوان«پلیس»ادامه می دهد بنابراین با چند حرکت دفاع شخصی، مرد مسلح را غافلگیر کرد و حلقه های قانون را بردستان وی گره زد. دربازرسی بدنی از این متهم 30ساله کلت ساچمه زنی،دستبندفلزی،بیسیم،شوکر وکارت شناسایی جعلی در حالی کشف شد که هنوز گوشی تلفن و کیف پول زوج تبعه خارجی را در دست داشت.

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به زورگیری 300هزاردیناری از اتباع عراقی مذکور افزود:با انتقال متهم به مقر انتظامی ،تحقیقات در این باره آغاز ومشخص شد که وی همان مامور قلابی تحت تعقیب است که به اخاذی از اتباع خارجی در مشهد ادامه می داد.

سرهنگ احمد نگهبان گفت:با بررسی تصاویر دوربین های مدار بسته و بازجویی های علمی وتخصصی از متهم، شگرد وی برای زورگیری های شبانه لو رفت به گونه ای که تاکنون راز 5فقره اخاذی از اتباع خارجی درهسته مرکزی شهر فاش شده است. وی اضافه کرد :متهم مذکور با دستور قضایی روانه زندان  شد اما کنکاش های ماموران تجسس کلانتری شهید آستانه پرست برای کشف تبهکاری های احتمالی دیگر وی همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس مشهد همچنین از دستگیری مرد مامور نمای دیگری درخیابان شهید خاکزادی  خبر داد که توسط عوامل انتظامی کلانتری رسالت دستگیر شده است.

سرهنگ نگهبان خاطر نشان کرد:ا ز این متهم که 8سال از عمرش را پشت میله های زندان گذرانده و4سابقه کیفری دارد نیز یک قبضه سلاح کلت کمری کشف وضبط شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما