دستگیری عامل فروش شمش قلابی به طلافروشی‌ها

مرد شیاد که با فروش شمش‌های قلابی طلا به طلافروشان از آنها کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

​سرهنگ امیرهوشنگ امیری سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران، گفت: با شکایت یک فقره بدل‌اندازی به یکی از طلافروشی‌ها در محدوده حوزه استحفاظی کلانتری ۱۰۲ پاسداران، شناسایی و دستگیری این فرد کلاهبردار در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت.

با بررسی این کلاهبرداری مشخص شد، مردی ۴۰ ساله برای فروش یک عدد شمش به طلافروشی مراجعه کرده و با فریب فروشنده مغازه یک عدد شمش تقلبی با روکش طلا را به وی فروخته و پس از دریافت وجه از محل خارج شده است که عوامل تجسس کلانتری با رصد دوربین‌های مداربسته واحد صنفی و اقدامات فنی پلیسی، هویت متهم را شناسایی کردند و مشخص شد متهم حرفه‌ای و سابقه‌دار است.
سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: مأموران با شیوه‌های نوین پلیسی مخفیگاه متهم را شناسایی کرده و پس از دریافت دستور قضایی وارد مخفیگاه وی شده و متهم را دستگیر کردند و حدود نیم کیلو‌گرم مواد مخدر از نوع تریاک و مقداری طلاهای بدلی که برای فروش به واحدهای صنفی آماده کرده بود، کشف شد.

سرهنگ امیری با اشاره به سوابق متهم در امر سرقت گفت: تاکنون ۲ نفر از شاکی‌ها شناسایی شده‌اند و ۷ میلیارد ریال به این شیوه کلاهبرداری شده و تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مالباختگان و شاکیان دیگر در دستور کار پلیس قرار گرفت.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما