باند سرقت پراید متلاشی شد

اعضای سابقه‌دار باندی که خودروهای پراید را در مشهد سرقت می کردند، در حالی با هوشیاری نیروهای کلانتری طبرسی شمالی دستگیر شدند که چند فیلم سرقت ،دزدان حرفه ای را وادار به اعتراف کرد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روزگذشته در تشریح ماجرای دستگیری اعضای این باند گفت: ماموران تجسس کلانتری طبرسی شمالی در پی کسب خبری مبنی بر این که فردی به طرز مشکوکی درحال بازکردن قطعات خودروی پراید مقابل پاتوق خلافکاران است، بی درنگ عازم خیابان طبرسی 48 شدند و به طور پوششی محل را زیر نظر گرفتند.

سرتیپ دوم احمد نگهبان افزود: در همین هنگام و با آغاز عملیات دستگیری، یکی از سارقان حرفه‌ای که مشغول بازکردن چرخ های خودرو بود در این عملیات ضربتی دستگیر شد اما همدست وی از محل گریخت که او نیز در یک عملیات تعقیب و گریز به دام افتاد.این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ماموران بلافاصله به محل وقوع جرم بازگشتند و با هماهنگی مقام قضایی در حالی وارد پاتوق شدند که صاحب پاتوق پتو را روی سرش کشیده و خود را به خواب زده بود.

وی اضافه کرد: بادستگیری3 عضو این باند سرقت،تحقیقات تخصصی از آنان با نظارت مستقیم سرگرد احمد آبکه(رئیس کلانتری طبرسی شمالی)در دایره تجسس آغاز و مشخص شد که اعضای این باند از دزدان حرفه ای و سابقه داری هستند که قبلا نیز تحت تعقیب پلیس قرار داشتند.

سردار نگهبان با اشاره به اعترافات متهمان گفت: بررسی های اولیه پلیس بیانگر آن بود که دزدان سابقه دار، خودروی پراید را ساعت 5 صبح از نزدیکی آرامگاه خواجه ربیع سرقت کرده و قصد داشتند لوازم آن را به سرقت ببرند و سپس لاشه خودرو را رها کنند که با حضور به موقع پلیس و همکاری شهروندان در اجرای نقشه خود ناکام ماندند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هنوز بازجویی های فنی از 2متهم اصلی پرونده ادامه داشت که بررسی فیلم های سرقت نشان داد: اعضای این باند با مخدوش کردن پلاک خودروهای دیگر ، سرقت های زیادی انجام داده اند که تحقیقات بیشتر با هماهنگی های قضایی دراین باره ادامه دارد و متهمان نیز روانه زندان شده اند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما