سارقان نمایشگاه بین المللی دستگیر شدند

دو سارق حرفه‌ای که در نمایشگاه بین‌المللی تهران از اتباع خارجی سرقت می‌کردند، از سوی پلیس دستگیر شدند.

سرهنگ بهزاد نوری، فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی پلیس پیشگیری تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال مراجعه یکی از اتباع خارجی و گزارش سرقت به شیوه «کش‌رو‌زنی» از وی، عوامل پلیس پیشگیری تحقیقات پلیسی خود را در این خصوص آغاز کردند.

تحقیقات اولیه نشان از این داشت که سارق با استفاده از شلوغی نمایشگاه بین‌المللی از یک تبعه خارجی مقدار ۷۰۰ یورو، ۶۰۰ دلار، ۲۰۰ یوان و ۴۰ میلیون تومان وجه نقد سرقت کرده است.

وی با بیان اینکه مأموران با بررسی دوربین‌های مداربسته و استفاده از شیوه‌های پلیسی، سارق را شناسایی کردند، گفت:‌ با هماهنگی مقام قضایی مجوزهای لازم دریافت شد و مأموران انتظامی نمایشگاه با به‌دست آوردن مشخصات ظاهری متهم، تحقیقات میدانی گسترده‌ای را آغاز کرده و محل‌های احتمالی تردد سارق را تحت نظر قرار دادند.

 تحقیقات پلیس ادامه یافت تا اینکه روز پنجشنبه، مأموران پلیس در هنگام رصد تصاویر مانیتورهای دوربین‌های مداربسته متوجه حضور سارق در محوطه نمایشگاه بین‌المللی شده و سارق را در یک عملیات پلیسی و پس از تعقیب و گریز و طی کردن مسافت حدود دو کیلومتر، دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد سارق در این مرحله با همدستش به نمایشگاه مراجعه کرده است، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی همدست سارق هم که در حال حمل یک عدد لپ‌تاپ سرقتی بود، شناسایی و دستگیر شد.

متهمان به کلانتری ۱۴۵ ونک منتقل شده و در آنجا تحت بازجویی قرار گرفتند، دو متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به جرایم خود اعتراف کردند. همچنین تحقیقات پلیسی برای کشف سایر جرایم احتمالی این افراد کلید خورده است. برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما