«کوسه جنوب» شکار شد

اعضای یک باند زورگیری و گوشی قاپی که تحت تعقیب پلیس بودند، در حالی هدف شلیک های عوامل انتظامی قرارگرفتند که سردسته آن ها معروف به «کوسه جنوب» با اصابت گلوله زمین گیر شد و تلاش برای دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه یافت.

به دنبال افزایش زورگیری وکیف قاپی در هسته مرکزی مشهد و به ویژه خیابان های دارای مراکز مهم تجاری، تکاپوی پلیس با دستورات ویژه ای از سوی سرداراحمد نگهبان (فرمانده انتظامی مشهد و جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی) برای شناسایی و دستگیری زورگیران کیف قاپ آغاز شد.

در همین حال نیروهای تجسس کلانتری میرزا کوچک خان با توجه به شناختی که از شگرد زورگیران مذکور داشتند، به تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی پرداختند و چند پرونده زورگیری در خیابان های ایثار و شهید مفتح شرقی را در حالی زیر ذره بین تحقیقات بردند که مشخص شد سرقت های مذکور از فروردین امسال روند افزایشی داشته است؛ بنابراین فرضیه آزادی دزدان حرفه ای از زندان قوت گرفت چرا که شگرد زورگیری دراین پرونده ها با تبهکاری های دزد معروف به «کوسه جنوب» شباهت عجیبی داشت.

به همین دلیل گروه تخصصی از افسران تجسس با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ علی برزنونی (رئیس کلانتری میرزا کوچک خان)ماموریت یافتند تا به تحقیق نامحسوس درباره«کوسه جنوب»بپردازند.

طولی نکشید که جست وجو در بانک اطلاعاتی مجرمان نشان داد «کوسه جنوب» از فروردین و درست از زمان افزایش زورگیری در نقاط مختلف شهر از زندان آزاد شده است.

به همین دلیل تصویر وی در اختیار نیروهای گشت انتظامی قرارگرفت و عملیات ردیابی «امید-س»معروف به «کوسه جنوب»در حالی وارد مرحله جدیدی شد که احتمال می رفت وی با تشکیل باند جدید به تبهکاری های خود ادامه می دهد.

از سوی دیگر بررسی های بیشتر بیانگر آن بود که «امید-س»بعد از آزادی از زندان چندبار دیگر نیز پس از ارتکاب جرم از چنگ نیروهای انتظامی گریخته است. این گونه بود که عوامل گشت انتظامی با دقت بیشتری موتورسواران مشکوک را زیر نظر می گرفتند که شباهت به «کوسه جنوب»داشتند.

این تحقیقات ادامه داشت تا این که روزگذشته یکی از گروه های گشت انتظامی به سرپرستی سروان بیرانوند هنگام انجام وظیفه در خیابان «ایثار»به 2 جوان موتورسوار برخورد کردند که در گوشه خیابان مترصد طعمه ای برای سرقت بودند. در حالی که مشخص شد شماره پلاک موتورسیکلت نیز با چسباندن آدامس مخدوش شده است ناگهان ترک نشین برای پاییدن اطراف به سمت عوامل انتظامی برگشت و یکی از افسران گشت بی درنگ «امید-س» را شناخت و با کشیدن سلاح به موتورسواران فرمان «ایست» داد.

راکب موتورسیکلت نیز با شنیدن صدای پلیس ،گاز موتورسیکلت را فشرد و این گونه تعقیب و گریز پلیس و «کوسه جنوب»در خیابان های کوی طلاب به سمت بولوار مجلسی آغاز شد. افسران گشت 11تیر هوایی را برای دادن اخطارهای قانونی شلیک کردند اما آن ها از اعضای یک باند حرفه‌ای و سابقه دار بودند که می دانستند در صورت دستگیری چندسال از عمرشان را باید پشت میله های زندان بگذرانند به همین خاطر به فرار ادامه می دادند تا این که بالاخره کنترل موتورسیکلت از دست راکب سابقه دار آن خارج شد و هر دو نفر نقش برزمین شدند . 

 

دراین هنگام راکب موتورسیکلت با فرار به درون کوچه پس کوچه ها از محل گریخت اما ترک نشین در حالی که چاقویش را بیرون کشیده و به سمت ماموران حمله ور شده بود، قصد داشت با تهدید عوامل انتظامی از معرکه بگریزد که پس از آخرین اخطار ،آخرین گلوله نیز شلیک شد و بر ساق پای «کوسه جنوب»نشست. دقایقی بعد با انتقال وی به مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد، تحقیقات درباره این سارق حرفه ای که 5 سابقه کیفری دارد، در حالی ادامه یافت که شاکیانی از هسته مرکزی شهر نیز به کلانتری میرزا کوچک خان مراجعه کردند.

ادامه بررسی های پلیس بیانگر آن بود که اعضای باند«کوسه جنوب» این بار در قالب باند 5 نفره از جنوب کشور به مشهد آمده و با اجاره یک سوئیت در بولوار توس به تبهکاری های خود ادامه می دهند. به همین دلیل و با دستورات ویژه مقام قضایی،عملیات نیروهای تجسس برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای این باند وارد مرحله جدیدی شده است.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما