وحشت آفرینی دزد سابقه دار در عملیات تعقیب وگریز

سارق سابقه داری که در یک چشم بر هم زدن ،پرایدی را در حاشیه خیابان سرقت کرده بود در حالی به چنگ نیروی انتظامی افتاد که در عملیات تعقیب و گریز به وحشت آفرینی پرداخت و به خودروهای شهروندان خسارت زد.

روز هشتم اسفند، راننده یک دستگاه پراید، خودرواش را به حاشیه خیابان کشاند ودرحالی برای خرید از پشت فرمان پیاده شد که سوئیچ را از روی خودرو برنداشت.

اما هنوز وارد فروشگاه کنار خیابان نشده بود که دزدی پشت فرمان نشست و  پراید را به سرقت برد. راننده که دست و پایش را گم کرده بود، با نگرانی خاصی با پلیس 110 تماس گرفت و مشخصات خودرو را گزارش داد. دقایقی بعد نیروهای گشت کلانتری رسالت وارد عمل شدند و به طرف خیابان مقداد حرکت کردند.

آنان با دستور سرگرد روح ا... لطفی رئیس کلانتری رسالت خیابان های اطراف را به قرق درآوردند و همه خودروهای پراید را زیر نظر گرفتند. طولی نکشید که یکی از گروه های گشتی ،پراید مذکور را مشاهده کرد و فرمان ایست داد اما سارق مو ژولیده با شنیدن آژیر پلیس، پدال گاز را فشرد و به طرز وحشتناکی بر سرعت خودرو افزود.

او با وحشت آفرینی در خیابان ها،پراید سرقتی را به خودروهای پارک شده می کوبید تا راه گریزی بیابد اما نیروهای گشت همچنان به تعقیب ادامه می دادند تا این که بالاخره همه مسیرهای فرار متهم با حضور نیروهای کمکی مسدود شد و دزد پراید به ناچار خودرو را متوقف کرد.

با انتقال وی به کلانتری تحقیقات آغاز و مشخص شد که وی چندی قبل به اتهام سرقت خودرو توسط ماموران کلانتری رسالت دستگیر و روانه زندان شده بود وسوابق متعددی در زمینه سرقت دارد. این متهم که حدود 50 سال دارد در بازجویی های افسران دایره تجسس گفت:وقتی دیدم راننده سوئیچ را روی خودرو گذاشت، یک لحظه وسوسه شدم و آن را سرقت کردم.

بررسی های افسران تجسس برای کشف سرقت های احتمالی دیگر این سارق حرفه ای ادامه دارد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما