مرد هفت تیرکش در تهران مجرم سریالی بود

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک تن سارق مسلح در سطح شهر تهران خبر داد.

سردار کارآگاه علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: در پی وقوع  سرقت های سریالی  از شهروندان به روش مسلحانه و وصول شکایت مالباختگان به پلیس، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست طی تحقیق از احدی از مالباختگان دریافتند؛ مالباخته ساعت 7 صبح به قصد خروج از منزل و عزیمت به محل کار بوده که ناگهان فردی با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت هندا قرمز رنگ رو به روی وی ایستاده و پس از اینکه از موتور پیاده شد با تهدید سلاح گرم، تلفن همراه و مقادیری وجه نقد از وی سرقت و سریعا با استفاده از موتورسیکلت خود از محل متواری گردید.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه نیز با توجه به حساسیت موضوع اقدامات گسترده میدانی و اطلاعاتی را آغاز کرده که در نهایت موفق شدند هویت  سارق مسلح  را شناسایی کنند، اما به دلیل اینکه سارق مخفیگاه خاصی در شهر نداشت کارآگاهان با استفاده از روش های علمی موفق شدند مسیرهای تردد متهم را شناسایی و در نهایت اکیپی از مامورین موفق شدند سارق را در کوچه‌ای در مرکز شهر تهران حین تردد شناسایی و سریعا وی را متوقف و با استفاده از قانون به کار گیری سلاح وی را تسلیم کردند و پس از  دستگیری  به اداره یکم پلیس آگاهی انتقال دادند.

سردار ولی پور گودرزی در ادامه با بیان اینکه سارق صراحتا به اعمال مجرمانه خود معترف گردید، عنوان کرد: متهم در بازجویی های اولیه صراحتا به سرقت های خود معترف گردید و اقرار داشت که برای تامین مخارج خود با استفاده از یک قبضه سلاح  کلت کمری  که از فردی ناشناس تهیه کرده بود پس از سوژه یابی و یا مواجهه با سوژه اموال باارزش مالباخته را سرقت و از محل متواری می‌گردیده که طی تحقیقات کارآگاهان متوجه شدند که وی تاکنون گلوله‌ای به سمت شخصی شلیک نکرده و صدمه‌ای به مالباختگان وارد نگردیده است. متهم تاکنون به 12 فقره سرقت به این روش معترف گردیده است.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود موفق شدند یک تن از مالخران سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و از مخفیگاه وی تعداد 4 عدد گوشی نیز کشف که به همراه متهم به اداره یکم پلیس آگاهی انتقال گردید.

سردار ولی پور گودرزی در پایان با بیان اینکه 12 تن از شکات تاکنون متهم را شناسایی کرده‎اند، خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی، جهت کشف دیگر جرائم و شناسایی دیگر شکات و مالخران در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما