آمار تکان‌دهنده آزار جنسی در انگلیس

نتایج تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته در انگلیس نشان می‌دهد که نیمی از کارمندان زن فعال در بخش های مختلف سیستم حمل‌ونقل این کشور طی یک سال گذشته مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

اتحادیه راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل انگلیس موسوم به آرام‌تی طی تحقیقاتی دریافت که از هر ۱۰ کارمند زن در شبکه ریلی، اتوبوسرانی، مترو و کشتی‌های مسافری، 4 نفر در سال ۲۰۲۲ قربانی  آزار جنسی  شده‌اند. این درحالی است که ۷۰ درصد از قربانیان گفته‌اند به دلیل بی‌اعتمادی به نهادهای نظارتی، مشکلات خود را گزارش و پیگیری نکرده‌اند. همچنین ۸۰ درصد از زنان تأکید کرده‌اند که آمار موارد مرتبط با آزار جنسی در وسایل نقلیه عمومی رو به افزایش است.

البته  فساد اخلاقی  محدود به سازمان حمل و نقل در انگلیس نیست و گزارش‌های متعددی درباره رفتارهای غیراخلاقی در سایر بخش‌های حکومتی منتشر شده است. چندی پیش گزارشی تکان‌دهنده درباره عمق فساد اخلاقی در کلیسای انگلیس منتشر و باعث شد تا اسقف اعظم انگلیس عذرخواهی و ابراز شرمندگی کند. هفته پیش هم گزارش شد که گروهی از کارمندان زن وزارت دفاع انگلیس در نامه‌ای سرگشاده، از آنچه «فرهنگ رایج آزار جنسی زنان» در این وزارتخانه خوانده‌اند، گلایه کردند.

ارسال به دیگران :

نظر شما