محاکمه زنی که به شوهرش در قتل سریالی دختران کمک می‌کرد

بیوه قاتل زنجیره‌ای فرانسه که به «دیو آردن» معروف بود به‌دلیل همکاری با او در ارتکاب 3قتل محاکمه می‌شود.

مونیک اولیویه 65ساله وقتی به‌عنوان همسر سوم با میشل فورنیره ازدواج کرد، فکر می‌کرد با یک مکانیک خوش اخلاق ازدواج کرده است اما این مکانیک به ظاهر آرام، شب‌ها به جنایتکاری خشن تبدیل می‌شد.

میشل وقتی با مونیک ازدواج کرد تا مدت‌ها از رازش به او چیزی نگفت. با این حال یک روز تصمیم گرفت همه‌‌چیز را به وی بگوید و وقتی مونیک راز همسرش را فهمید قبول کرد که شریک جرم او شود. 

به این ترتیب میشل و مونیک همدست هم شدند و با خرید یک خانه بزرگ و مجلل با طلاهای دزدیده شده از قربانیان در کنار هم زندگی کردند.
قتل‌های میشل از سال 1987شروع شده بود و تعدادش به 12موردرسیده بود تا اینکه در سال 2003که این مرد در حال ربودن یک دختر 13ساله بود دستگیر شد.
مرد جنایتکار اعتراف کرد که در فرانسه و بلژیک۱۲ نفر را به قتل رسانده است. اما پلیس عقیده داشت که این، همه قتل‌هایی که او مرتکب شده نیست.

میشل که پس از دستگیری در فرانسه به «دیو آردن» معروف شده بود در دادگاه به حبس ابد محکوم شد تا اینکه بعدازظهر دوشنبه ۱۰ می‌2021در سن ۷۹ سالگی درگذشت.

با مرگ او رازهای زیادی درباره قتل‌ها و تجاوزهایی که وی در طول بیش از ۴۰ سال انجام داده بود به گور رفت و حالا با به‌دست آمدن شواهدی، همسر بیوه‌اش باید به‌خاطر اعمال مجرمانه‌ای که مرتکب شده است، پای میز محاکمه برود.

پلیس معتقد است که او دست‌کم در 3فقره قتل همدست شوهرش بوده و دختران را به دام شوهرش می‌کشانده است. این محاکمه از امروز آغاز می شود و تا 3هفته ادامه دارد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما