دستگیری زنی که روش کلاهبرداری از شوگرددی‌ها را یاد می‌داد

واتانابه ‌۲۵ ساله، زنی از شهر ناگویای ژاپن به‌دلیل فروش کتابچه‌های راهنمای کلاهبرداری از شوگرددی‌ها به دنبال‌کننده‌های خود در شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد.

 از کتابچه‌هایی که او می‌فروخت، کتابچه «راهنمای شوگربیبی: با ظاهر درست و بیان کلمات جادویی، مردها را وادار کنید برایتان خرج کنند» بود.

این کتاب‌ها، مردان میانسال آسیب‌پذیر را به قصد اخاذی هدف گرفته بودند. مثلا، یکی از راهنمایی‌های این کتاب‌ها این بود که «به شوگرددی‌هایتان بگویید که کودکی پر از غم و غصه‌ای داشتید تا حس ترحم آنها را تحریک کنید و آنها سر کیسه‌شان را شل کنند.»

از ترفندهای دیگر موجود در این راهنماها این بود که به شوگرددی‌تان بگویید، به‌دلیل بیماری نمی‌توانید شاغل باشید و مطمئن باشید او برایتان کلی هزینه خواهد کرد.

این زن ژاپنی کتابچه‌های راهنمای خود را بین ۱۰ تا ۲۰ هزار ین (۶۷ تا ۱۳۴دلار) می‌فروخت و برای علاقه‌مندان کلاس‌های خصوصی هم برگزار می‌کرد و درآمد بیشتری از این راه به دست می‌آورد.

واتانابه، پیش از دستگیری، حدود ۲۰۰۰ جلد از کتابچه‌های خود را فروخته بود.

پلیس تحقیقات‌ و شناسایی واتانابه را زمانی شروع کرد که یک زن ۲۰ ساله با استفاده از راهنمایی‌های واتانابه، حدود ۷۲هزار دلار از دو مرد کلاهبرداری کرده بود.

خود واتانابه در یکی از کلاهبرداری‌هایش، ۷۸۰هزار دلار از مردی ۵۴ ساله کلاهبرداری کرده بود.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما