کشته شدن یک سیاه پوست دیگر به دست پلیس آمریکا/ ویدئو

ماموران پلیس شیکاگو پس از متوقف کردن یک خودرو به دلیل جرائم رانندگی، راننده سیاه پوست آن را با شلیک گلوله کشتند.

این خودرو شاسی بلند به دلیل اینکه «دکستر رید» راننده ۲۶ ساله آن از بستن کمربند ایمنی خودداری کرده بود، متوقف شده است.

در فیلمی که از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، ماموران پلیس با فریاد از راننده می‌خواهند که در خودرو را باز کند اما وی به دلایلی نامعلوم از این دستور تبعیت نمی‌کند و پس از آن، تیراندازی شروع می‌شود.

در جریان این تیراندازی که نیروهای پلیس ظرف ۴۱ ثانیه ۹۶ گلوله شلیک کرده‌اند، راننده ۲۶ ساله کشته شده و یک افسر پلیس نیز زخمی شده است.

دفتر حسابرسی پلیس که مسئول تحقیق درباره این حادثه است با ادعای اینکه شواهد اولیه حاکی از آن است که راننده خودرو تیراندازی را آغاز کرده، پیشنهاد کرده است که تمامی اختیارات انتظامی چهار افسر پلیس دخیل در این حادثه تا زمان تکمیل تحقیقات از آنها سلب شود.

بر اساس گزارش‌ها، این چهار افسر پلیس تا زمان تکمیل تحقیقات درباره این حادثه، به مرخصی اداری فرستاده شده‌اند.

در همین حال برندن جانسون شهردار سیاه‌پوست شیکاگو بعد از دیدار با خانواده این جوان ۲۶ ساله، گفت: به عنوان شهردار و پدر دو پسر سیاه‌پوست، شخصاً از اینکه می‌بینم یک مرد سیاه‌پوست دیگر در جریان درگیری با پلیس جان خود را از دست داده است، پریشان هستم.

در سال‌های اخیر کشته شدن سیاه‌پوستان در جریان درگیری با نیروهای پلیس، بارها به برگزاری تظاهرات گسترده در آمریکا منجر شده و گروه‌های حقوق بشری در این کشور معتقدند که احتمال اقدام افسران پلیس به خشونت مرگبار در مواجهه با افراد سیاه‌پوست در ایالات متحده بیشتر است.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما