آتش‌سوزی انبار مهمات در حومه جاکارتا/ ویدئو

آتش‌سوزی یک انبار مهمات نظامی در بوگور در حومه جاکارتا که ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه (به وقت محلی) روز شنبه آغاز و با انفجار‌های شدید همراه بود، ساعاتی پیش با تلاش گسترده آتش‌نشانان مهار شد.

محمد حسن فرمانده نظامی جاکارتا در بیانیه‌ای اعلام کرد: آتش‌سوزی در این انبار نظامی با تلاش گسترده آتش‌نشانان حدود ساعت ۳ و ۴۵ دقیقه بامداد امروز یکشنبه (به وقت محلی) مهار شد.

در این بیانیه آمده است: در پی اطفای حریق در این انبار مهمات در نزدیکی پایتخت اندونزی، نیرو‌های ارتش در حال بازرسی مناطق مسکونی اطراف آن هستند تا برای جمع آوری موادی که بر اثر انفجار‌ها در اطراف پراکنده شده‌اند، اقدام کنند.

در این بیانیه به ساکنان منطقه هشدار داده شده است که به هیچ‌وجه موادی که در اطراف این انبار مهمات پراکنده شده است را لمس نکنند، زیرا ممکن است خطرناک باشند.

بر اساس این بیانیه، در این حادثه آتش‌سوزی کسی کشته یا زخمی نشده است.

فرمانده نظامی جاکارتا در پاسخ به پرسشی درباره علت شروع این آتش‌سوزی نیز به خبرنگاران، گفت: با اطلاعاتی که در حال حاضر در اختیار داریم، آتش‌سوزی در بخشی از تاسیساتی که برای نگهداری مهمات تاریخ مصرف گذشته استفاده می‌شد، آغاز شده است.

وی افزود: مهمات تاریخ مصرف گذشته حاوی مواد شیمیایی است که می‌تواند ناپایدار باشد و ممکن است برخی اصطکاک‌ها باعث شروع آتش‌سوزی شده باشد، اما تا مشخص شدن نتیجه تحقیقات نمی‌توانم در این باره اظهارنظر صریحی ارائه کنم.

اخبار مرتبط

حجم ویدیو: ۱.۶۲M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۲۹ دانلود ویدیو
ارسال به دیگران :

نظر شما