گفتگو با قاتلی که مرد جوان را در جوادیه تهران با ضربات چاقو به قتل رساند/ ویدئو

قاتل فراری مرد صافکار محله جوادیه بعد از ۱۰ ماه تحقیقات پلیسی با کمک اینترپل دستگیر شد.

مردی که بعد از ارتکاب قتل در اسفند ماه سال 1401  از کشور فرار کرده بود بعد از ۱۰ ماه با تلاش تیم تحقیقات پلیسی و اقدامات پلیس اینترپل دستگیر شد.

این قاتل فراری که در 5 اسفند 1401 در یک نزاع خیابانی در محله جوادیه یک مرد جوان را با ضربات متعدد چاقو به  قتل  رسانده بود و پس از قتل از محل جرم متواری به کشور همسایه رفته بود بازداشت شد.

در این گزارش آمده بود یک زن در توضیح ماجرا به ماموران گفته بود: من دیدم 3 نفر با هم درگیر شده‌اند، برای همین با پلیس تماس گرفتم و درگیری خونین این 3 مرد را که با چاقو به جان هم افتاده بودند خبر دادم.

با ادامه تحقیقات مشخص شد مردی که در این نزاع خونین مجروح شده بود بر اثر شدت جراحتی که به گردنش وارد شده جان خود را از دست داد، به دستور بازپرس  محمدمهدی براعه  تحقیقات جنایی آغاز و در ابتدا تیم جنایی متوجه شد مقتول بر اثر 14 ضربه چاقو جانش را از دست داده است، بررسی‌های اولیه متخصصان پزشکی قانونی هم نشان ‌داد ضربات مرگبار به گردن او خورده است.

بازپرس کشیک قتل که در جریان تحقیقات متوجه وجود  دوربین‌های مداربسته  در خیابان شد به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی دستور داد تا فیلم را بازبینی کنند. در فیلم مشخص شد دو مرد جوان به همراه مقتول با  چاقو  از خانه‌ای بیرون آمده‌ و مقتول را هدف ضربات کشنده چاقو قرار داده‌اند.

تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت و این در حالی بود بود که متهم ناپدید شده بود تا اینکه 29 آبان امسال متهم به قتل فراری در منطقه جوادیه شناسایی و  بازداشت شد و صبح روز 30 آبان  برای تحقیقات بیشتر پیش روی بازپرس محمد مهدی براعه از شعبه 3 دادسرای امور جنایی قرار گرفت.

او به بازپرس براعه گفت: شب حادثه من برای خرید به سوپر مارکت یکی از دوستانم به نام رضا رفته بودم، یک ماشین سراتوی سفید رنگ جلوی در مغازه ایستاد و سراغ همان دوستم را گرفت اما رضا به دلیل اینکه آنها را نمی شناخت به دروغ به آنها گفت که رضا در مغازه نیست، آنها 3 بار رفتند و از خیابان بالاتر مجدد دور زدند و برگشتند .

متهم در ادامه گفت: رضا وقتی رفت آمد مشکوک آنها را دید به من گفت بیا موتور معین(پسرش) را برداریم و ببینیم این سراتو برای کیست و با من چه کاری دارند، به دنبال آنها رفتیم و در خیابان بالایی محل ایستادیم رضا پیش آنها رفت . من هم که قرص مصرف کرده بودم و در شرایط عادی نبودم داشتم از جگرکی محل خرید میکردم که صدای دعوای آنها بلند شد و من متوجه شدم آنها با رضا شروع به درگیری کرده و با چاقو به سمت او حمله ور شده اند من هم بدون توجه به اطرافم چاقو را از جیبم در آورده و به سمت آنها حمله کردم متوجه نشدم چند ضربه و به چه کسی حمله می کنم فقط صدای رضا در گوشم پیچید که می گفت حامد کشتیش و مرا از کمر گرفت و به عقب کشید.

بنابر اعترافات صریح قاتل و به دلیل فرار از دست ماموران قانون و بازدشات او پس از 10 ماه و همچنین بنابر بازبینی دوربین های مدار بسته محل جرم ، تحقیقات بازپرس ویژه قتل و حمل سلاح سرد و نظریه نهایی پزشکی قانونی مبنی بر مرگ مقتول با 20 ضربه چاقو که 17 ضربه به کمر و 3 ضربه به گردن و جراحات موثر در مرگ این قاتل متهم شناخته شده و پرونده برای بررسی نهایی به دادگاه یک کیفری تهران فرستاده شد.

قاتل فراری

گفتگو با متهم

چند سال دارید؟

62 سال

به چه دلیلی با مقتول درگیر شدید؟

او با دوستم رضا درگیر شد رفتم که آنها را از هم جدا کنم اما چون قرص مصرف کرده بودم و در حالت طبییعی نبودم با چاقو به او حمله کردم.

مقتول را از قبل می شناختی؟

بله

آیا با او اختلاف داشتید؟

بله. او بارها با خواهرم دعوا میکرد و در نیمه های شب شیشه های خانه اش را می شکست و باعث صلب آسایش ما شده بود از همان موقع ما باهم  اختلاف داشتیم

در هنگام درگیری چاقو همراه داشتید؟

بله

برای خودت بود ؟

بله

به چه علتی چاقو همراه داشتید؟

دو سال قبل که نیمه شب به پسرم حمله کرده بودند از اهمان موقع من هم شب ها باخودم چاقو همراه داشتم

نقش رضا در قتل منوچهر چه بود؟

هیچ نقشی در قتل نداشت

از افرادی که با آنها درگیر شده بودی به غیر از منوچهر فرد دیگری را می شناسی؟

بله یکی محمد دوستمان بود اما دو نفر دیگر را نمی شناختم.

قصد کشتن منوچهر را داشتید؟

خیر من فقط رفتم آنها را جدا کنم اما چون در حالت عادی نبودم متوجه نشدم دارم با چاقو به او ضربه می زنم و نمی داستم به قتل رساندمش

اخبار مرتبط

حجم ویدیو: ۱۷.۱۹M مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۰۱ دانلود ویدیو
ارسال به دیگران :

نظر شما