درخواست اعسار قاتل پسر ۷ ساله رد شد

عامل قتل پسربچه 7 ساله که به حبس و پرداخت دیه محکوم شده بود درخواست اعسار داد اما قضات با رد این درخواست وی را به پرداخت یکجا و کامل دیه محکوم کردند.

 9 سال قبل زن جوانی گزارش ناپدید شدن پسر 7 ساله‌اش در منطقه ورامین را به مأموران پلیس گزارش داد.

این زن در توضیح ماجرا به مأموران گفت: پسرم صبح به مدرسه رفت اما ظهر مثل همیشه به خانه برنگشت.

پس از اظهارات مادر پسربچه مأموران تحقیقات خود را آغاز کردند و 24 ساعت بعد جسد سوخته پسربچه را در حومه ورامین پیدا کردند.

در حالی که تحقیقات برای یافتن سرنخی از عامل جنایت ادامه داشت مرد مغازه‌داری با مراجعه به پلیس عنوان کرد که پسرجوانی به نام اکبر که در همسایگی‌شان زندگی می‌کند به او گفته که چند روز قبل پسربچه‌ای را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده است.

با اظهارات مرد مغازه‌دار مأموران اکبر را بازداشت کردند و وی در همان بازجویی‌های اولیه به آزار و قتل امیر اعتراف کرد و گفت: امیر در نزدیکی خانه‌مان زندگی می‌کرد و روز حادثه او را از مقابل مدرسه شان سوار موتورم کردم و به بهانه رساندن به خانه او را به بیابان‌های اطراف بردم و پس از تعرض او را کشتم و جسدش را سوزاندم.

با اعترافات تکان‌دهنده متهم و تکمیل تحقیقات پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند.

پس از آن متهم به جایگاه رفت و اتهامش را پذیرفت. سپس وکیل متهم گفت: طبق نظر پزشکی قانونی موکل من قدرت تمیز ندارد.

هرچند او را مجنون تشخیص نداده‌اند اما حکم اعدام و قصاص از او ساقط است. به این ترتیب قضات پس از بررسی روانی متهم و دریافت نظریه پزشکی قانونی برای صدور رأی وارد شور شدند و متهم را به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم کردند.

پس از صدور حکم اولیای دم به این حکم اعتراض کردند و پرونده به دیوان عالی کشور رفت اما قضات دیوان پس از بررسی دقیق پرونده و بر اساس نظر کارشناسان پزشکی قانونی حکم را تأیید کردند.

اما چندی پیش متهم با ارسال نامه به دادگاه خواستار اعسار در پرداخت دیه شد و گفت: من هیچ دارایی‌ای ندارم که دیه پرداخت کنم و درخواست دارم دیه

قسط بندی شود.

روز گذشته جلسه بررسی اعسار برگزار شد اما قضات دادگاه درخواست اعسار را رد کردند و متهم محکوم به پرداخت یکجا و کامل مبلغ دیه شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما