قاتل جوان جنوبی در زندان اعدام شد/ جنایتی که پس از ۱۷ سال بسته شد

جوان بندرعباسی که به علت قتل دوست صمیمی اش 17 سال در زندان بود، در نهایت اعدام شد.

اواسط سال85 با  کشف جسد  پسری جوان در بندرعباس رسیدگی به این پرونده آغاز شد.

او بر اثر اصابت ضربه‌ای به سرش جانش را از دست داده بود و به‌ دلیل اینکه زمان وقوع جنایت هیچ‌کس در آنجا حضور نداشته، معلوم نبود که این جنایت توسط چه‌کسی و با چه انگیزه‌ای اتفاق افتاده است.

در جریان رسیدگی به این پرونده پلیس 17 مظنون را بازداشت کرد اما تحقیقات انجام شده نشان می‌داد که هیچ‌کدام از آنها در  قتل  دست ندارند. با این حال تحقیقات ادامه پیدا کرد تا اینکه مدتی بعد یکی از دوستان سابق مقتول به اتهام قتل دستگیر شد.

این متهم ادعا می‌کرد که در قتل نقشی ندارد اما بعد از محاکمه در دادگاه به  قصاص  محکوم شد. این رأی اما در دیوان عالی کشور نقض و برای بررسی مجدد به دادگاه فرستاده شد.

رسیدگی به این پرونده سال‌ها طول کشید و بارها حکم دادگاه در دیوان نقض شد. در شرایطی که 14 سال از این قتل می‌گذشت و تلاش‌ها برای کشف حقیقت راه به جایی نبرده بود، پلیس به اطلاعاتی دست یافت که نشان می‌داد متهم مدتی قبل از قتل به یکی از دوستانش گفته بود که یک کلت کمری خریده است.

همین اطلاعات به سرنخ تازه‌ای در این پرونده تبدیل شد.

زمان دفن جسد مقتول، علت اصلی فوت به درستی تعیین نشده بود. در این شرایط قاضی دستور  نبش قبر  صادر کرد و  پزشکی قانونی در بررسی مجدد جسد روی جمجمه مقتول آثار عبور گلوله کلت کمری را کشف کردند.

این موضوع از یک سو و شواهدی که نشان می‌داد متهم مدتی قبل از جنایت کلت کمری تهیه کرده بود باعث شد که متهم بار دیگر در دادگاه محاکمه شود و این بار قاضی با استناد به شواهد و مدارک به‌دست آمده حکم قصاص صادر کرد.

این رأی مدتی بعد در دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد و برای اجرا به واحد اجرای احکام دادگستری بندرعباس فرستاده شد. در این میان مسئولان اجرای احکام، شورای حل اختلاف و مسئولان زندان تلاش زیادی برای صلح و سازش انجام دادند اما خانواده مقتول حاضر به بخشش نبودند.

قاتل حتی اعلام کرد حاضر است مدرسه‌ای به نام مقتول بسازد اما اولیای دم اعلام کردند به هیچ قیمتی حاضر به بخشش نیستند.

در این شرایط بود که جوان محکوم به  پای چوبه دار منتقل شد.

او وقتی با چوبه دار مواجه شد به‌دست و پای پدر مقتول افتاد و از او درخواست بخشش کرد اما پدر مقتول که در تمام این سال‌ها مجازات قاتل و روشن شدن واقعیت را پیگیری می‌کرد تصمیمش را گرفته بود.

در این شرایط بود که حکم اجرا شد تا پرونده این جنایت بعد از 17سال با طناب دار بسته شود.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما