مرگ جنایتکار مخوف که به قتل سریالی ۱۹۰ کودک اعتراف کرده بود

قاتل سریالی کلمبیایی که به جرم قتل بیش از ۱۹۰ کودک در زندان به سر می‌برد، در سن ۶۶ سالگی به کام مرگ رفت.

 

در دهه ۹۰ میلادی، لوئیس آلفردو گاراویتو، ملقب به «جانور» خود را به شکل یک راهب یا یک بی‌خانمان و فروشنده دوره‌گرد درمی‌آورد و کودکان ۸ تا ۱۶ سال که از خانواده‌های فقیر و کم درآمد جامعه بودند را می‌ربود و مورد آزار و اذیت قرار می‌داد و آنها را به قتل می‌رساند.

این جنایتکار مخوف در شهرهای مختلف کلمبیا سفر کرد و در جریان سفرهایش ده‌ها کودک را به قتل رساند و وقتی پلیس متوجه ناپدید شدن کودکان شد، تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کرد.

در این تحقیقات مشخص شد که موارد مشابهی از ناپدید شدن و قتل کودکان در شهرهای مختلف رخ داده است. این جنایات نگرانی گسترده‌ای در کلمبیا ایجاد کرده بود و رسانه‌ها  از قاتلی می‌گفتند که بچه‌ها را به قتل می‌رساند تا اینکه پلیس با دنبال کردن شواهد و مدارک و سرنخ‌ها، به مردی به نام لوئیس رسید و او در آوریل ۱۹۹۹ دستگیر شد.

این قاتل مخوف در اعترافاتش گفت که از سال ۱۹۹۴بیش از ۱۹۰ کودک را در ۵۹ شهر کلمبیا به قتل رسانده است. او در جلسه دادگاه از خانواده‌های قربانیان عذرخواهی کرد و گفت: «می‌خواهم برای هر کاری که انجام دادم طلب بخشش کنم و اعتراف می‌کنم. بله، من آنها را کشتم.»

در سال‌های اخیر، لوئیس تصور می‌کرد که بعد از گذراندن سه پنجم دوران محکومیتش می‌تواند از عفو مشروط استفاده کند اما در سال ۲۰۲۱، ایوان دوک رئیس جمهور وقت درخواست آزادی لوئیس را رد کرد و گفت: او باید تا پایان عمرش در زندان بماند.

این جنایتکار مخوف روز پنجشنبه  در سن ۶۶ سالگی به دلیل بیماری سرطان در بیمارستانی در والدوپار در شمال کلمبیا به کام مرگ رفت.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما