رهایی قاتل از طناب دار در خوی

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش سیزدهمین پرونده قتل سال جاری استان در خوی در راستای پویش به عشق حسین (ع) می بخشم خبر داد.

به گزارش خطر فوری، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش سیزدهمین پرونده  قتل  سال جاری استان در خوی در راستای پویش به عشق حسین (ع) می بخشم خبر داد.​

وی اظهار داشت: در سال۱۳۹۸ فردی با هویت ح - ا مرتکب قتل عمدی مرد مسلمان شده بود که به این اتهام  دستگیر  و در زندان بسر می برد که حکم قصاص نفس قاتل مذکور در مورخه ۱۳۹۸.۱۲.۲۸ توسط شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور تایید گردیده بود و منتظر طی مراحل قانونی برای اجرای حکم قصاص نفس بود.

عتباتی ادامه داد: به منظور اصلاح ذات البین و تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم، با تلاشهای شبانه روزی و تشکیل جلسات سازشی متعدد که از سوی دادستان شهرستان خوی در دفتر دادستانی صورت پذیرفت، سرانجام این تلاشها منجر به نتیجه شده و اولیاء دم متوفی از حق خود گذشتند.

وی با ابراز خرسندی از این سازش گفت: امسال این سیزدهمین سازش  قصاص  نفس استان است که در راستای پویش به عشق حسین می بخشم اتفاق می افتد که نشان از روح بخشنده اولیاء دم و عشق به سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) دارد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در پایان تصریح کرد: پویش به عشق امام حسین علیه السلام می‌بخشیم به مانند سال گذشته که برکات بسیاری داشت، امسال هم در استان به راه افتاده است و انتظار می‌رود مردم فهیم و باگذشت استان لحظات نابی از صلح و سازش و دوستی را رقم بزنند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما