دستگیری قاتل ۱۰۰هزار دلاری افسر پلیس

قاتل یک افسر پلیس در شیکاگو که برای دستگیری او جایزه100هزار دلاری تعیین شده بود، دستگیر شد.

21 آوریل امسال لوئیس هوئسکا، افسر 31ساله پلیس شیکاگو بعد از پایان شیفت کاری‌اش با لباس فرم از اداره پلیس خارج شد تا به خانه برود اما در بین راه به ضرب گلوله کشته شد و خودروی شاسی بلندش نیز به سرقت رفت.

جسد این مرد فردای آن روز توسط گشت پلیس در نزدیکی خانه‌اش در پارک گیج پیدا شد.

در بررسی‌های اولیه معلوم شد که افسر پلیس بر اثر شلیک گلوله به‌صورتش به قتل رسیده است. از همان زمان کارآگاهان جنایی شیکاگو، تحقیقات برای شناسایی قاتل را آغاز کردند و در بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته توانستند یک مظنون را شناسایی کنند. در تحقیقات بعدی هویت فردی که در دوربین دیده شده بود، با نام خاویر تیت جونیور مشخص و همچنین خودروی به سرقت رفته افسر پلیس چند کیلومتر دورتر از محل جنایت پیدا شد.

با شناسایی مظنون جنایت، پلیس شیکاگو و گروه عملیات منطقه‌ای برای دستگیری وی، راهی خانه‌اش شدند. وقتی مأموران پلیس زنگ خانه را زدند، خاویر(مظنون جنایت) آنها را معطل کرد تا بتواند از پنجره پشتی خارج شود.
مأموران پلیس که در اطراف خانه پراکنده بودند، ناگهان دیدند که خاویر یک اسلحه به حیاط خانه همسایه پرت کرد و بلافاصله از حصار پشت خانه به خانه بغلی پرید و فرار کرد. آنها هر چه تلاش کردند، موفق به دستگیری این مرد نشدند.

براساس این گزارش، اف‌بی‌آی خاویر را در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داد و تصویرش را منتشر کرد. زیر تصویر نوشته شده بود که خاویر روی گردنش یک خالکوبی تاج دارد و برای دستگیری او100هزار دلار جایزه تعیین شده است.

تحقیقات پلیس برای شناسایی مخفیگاه این مرد ادامه داشت تا اینکه عصر روز چهارشنبه گذشته، مأموران پلیس موفق به شناسایی او شدند و پس از یک تعقیب و گریز طولانی او را دستگیر کردند.

تحقیقات درباره انگیزه قاتل 22ساله از قتل افسر پلیس شیکاگو ادامه دارد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما