۲ بار قصاص برای قاتل عمو و برادرزاده

مردی که در حالت مستی یک مرد و برادرزاده‌اش را به قتل رسانده بود در دادگاه کیفری یک استان تهران به دو بار قصاص محکوم شد.

اواخر فروردین سال 1398 گزارش یک درگیری خونین به پلیس پیشوا اعلام شد. در ادامه مأموران به محل درگیری در روستای سعیدآباد رفتند و پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد. یک جوان و عمویش به نام‌های  اکبر و سعید از سوی مرد جوانی با ضربات چاقو مجروح شده‌اند که هر دو مصدوم به بیمارستان منتقل شدند اما در کمتر از یک هفته آنها تسلیم مرگ شدند.

در نخستین گام از تحقیقات، پلیس پی برد عامل قتل جوانی 32 ساله به نام شهرام بوده است که پس از جنایت متواری شده است.

در ادامه مأموران، افراد دخیل در درگیری را بازداشت کردند و مشخص شد شهرام به عنوان عامل اصلی قتل‌ها بعد از درگیری به یکی از روستاهای استان فارس گریخته است. در نهایت 26 ماه بعد متهم اصلی بازداشت شد و در تشریح ماجرا به مأموران گفت: روز حادثه من و چند نفر از دوستان‌مان که نگهبان هستیم دور هم جمع شدیم و مشروب خوردیم.

نیم‌ساعتی که گذشت سر موضوعی با اکبر درگیر شدیم که دوستان‌مان ما را جدا کردند، همان موقع اکبر به من بی‌احترامی کرد و با یکی از دوستانش سوار موتور شدند و رفتند.

 از آنجا که فکر کردم به من توهین کرده من هم با یکی از دوستانم به نام خسرو با وانت به دنبال‌شان رفتیم. وسط راه من با سعید عموی اکبر تماس گرفتم و به او گفتم که برادرزاده‌ات به من توهین کرده و می‌خواهم ادبش کنم. وقتی به محل‌شان رسیدیم اکبر و سعید و دوستان‌شان با چوب به ما حمله کردند و من هم هرکسی که به من ضربه‌ای زد را با چاقو زدم و بعد هم از آنجا فرار کردم.

با اعتراف‌های صریح متهم، وی به اتهام مباشرت در دو قتل عمدی و شرب خمر و برای خسرو به اتهام معاونت در قتل در دو جنایت کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 2 دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در دادگاه چه گذشت

در ابتدای جلسه، اولیای دم درخواست قصاص کردند.

پس از آن شهرام به جایگاه رفت و با تشریح جزئیات ماجرا گفت: از این اتفاق پشیمانم من قصد کشتن آنها را نداشتم و شرمنده‌ام.در ادامه خسرو نیز منکر دخالت در قتل‌ها شد و گفت: من قصد مداخله نداشتم.

در پایان جلسه، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و با توجه به گزارش پلیس و پزشکی قانونی و همینطور اظهارات متهم و شهود و درخواست اولیای دم وی را به دوبار قصاص محکوم کردند. خسرو و سایر افراد دخیل در درگیری نیز به حبس محکوم شدند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما