آدم‌خوار کانادایی در آستانه آزادی از زندان/ عکس قربانیان

مخوف‌ترین قاتل زنجیره‌ای کانادا که به «آدم‌خوار» معروف است و به اتهام قتل دست‌کم ۲۶ زن در زندان به سر می‌برد، پس از تحمل ۲۲ سال حبس واجد درخواست آزادی مشروط شناخته شد، اتفاقی که خشم مردم کانادا مخصوصا خانواده قربانیان را برانگیخته و باعث اعتراض گسترده آن‌ها شده است.

رابرت پیکتون مخوف‌ترین و منفورترین قاتل سریالی کاناداست که در سال ۲۰۰۲ به اتهام قتل ۲۶ زن دستگیر شد و به زندان افتاد. او از سوی دادگاه به حبس ابد محکوم و مقرر شد که تا ۲۵ سال امکان درخواست آزادی مشروط نداشته باشد.

حالا، اما مقامات زندان اعلام کرده‌اند که با توجه به اینکه وی ۲۲ سال عمر خود را به طور متوالی در زندان سپری کرده، می‌تواند درخواست آزادی مشروط بدهد و در این صورت در سال ۲۰۲۷، یعنی ۳ سال دیگر از زندان آزاد خواهد شد.

اتفاقی که باعث برانگیخته شدن خشم خانواده قربانیان شده و آن‌ها با اعتراض گسترده نسبت به این اظهارنظر مسئولان زندان، اعلام انزجار کرده‌اند.

مزرعه مرگ

راز جنایات هولناک رابرت پیکتون در سال ۲۰۰۲ فاش شد. پیش از آن پلیس در جریان ناپدید شدن مرموز زنان خیابانی قرار گرفته بود و از آنجا که هیچ ردی از این زنان به دست نیامده بود، فرضیه اینکه همه آن‌ها قربانی یک قاتل سریالی شده باشند، مد نظر قرار گرفته بود.

ماموران پلیس که از سال ۱۹۹۷ روی پرونده ناپدید شدن زنان خیابانی تحقیق می‌کردند، به سرنخ‌هایی دست یافتندکه آن‌ها را به سمت یک مزرعه پرورش خوک در اطراف شهر ونکوور هدایت می‌کرد. صاحب این مزرعه مردی به نام رابرت پیکتون بود. اظهارات برخی از شاهدان از این حکایت داشت که تعدادی از زنان ناپدید شده آخرین بار در نزدیکی این مزرعه مشاهده شده‌اند. در این شرایط ماموران پلیس راهی مزرعه شدند و به بازرسی آنجا پرداختند، اما هیچ مدرکی که نشان دهد رابرت پیکتون در این پرونده نقش دارد به دست نیامد.

فریزیر‌های مخوف

رابرت همچنان مهمترین مظنون پرونده به شمار می‌رفت و ماموران منتظر بودند تا شاید بتوانند سرنخی علیه او پیدا کنند. در سال ۲۰۰۲ بود که ماموران بار دیگر راهی مزرعه رابرت شدند. این بار گزارش شده بود که او در مزرعه‌اش سلاح گرم غیرمجاز نگهداری می‌کند و ماموران به همین بهانه تصمیم گرفتند بار دیگر آنجا را بازرسی کنند. در جریان این بازرسی‌ها بود که ۲ فریرز در این مزرعه پیدا شد که مملو از بسته‌های گوشت بود. هر چند رابرت مدعی بود که همه آن‌ها گوشت خوک هستند، اما پس از انتقال آن‌ها به آزمایشگاه، معلوم شد که برخی از بسته‌ها گوشت انسان هستند.

ماموران که حالا سرنخ محکمی علیه رابرت پیکتون به دست آورده بودند، حکم حفاری در مزرعه او را از دادگاه گرفتند و در جریان عملیات بزرگی که بیش از ۷۰ میلیون دلار هزینه داشت، وجب به وجب این مزرعه حفاری شد و به این ترتیب بقایای اجساد قربانیان زیادی از دل زمین بیرون کشیده شد.

۲۶ یا ۴۹ قربانی؟

در جریان شناسایی بقایای اجساد کشف شده در این مزرعه، هویت ۲۶ نفر از قربانیان به دست آمد. همه آن‌ها زنان خیابانی بودند که طبق بررسی‌های پلیس، رابرت پیکتون آن‌ها را به مزرعه خود کشانده و پس از تجاوز، آن‌ها را به قتل رسانده و خوراک خوک‌هایش کرده بود.

پس از آن نیز استخوان‌های آن‌ها را در دل زمین دفن کرده بود. با این حال پیدا شدن برخی از قطعات انسان در فریزر‌های مزرعه، فرضیه اینکه رابرت گوشت قربانیانش را با گوشت خوک مخلوط کرده و به مشتریانش می‌فروخت، قوت گرفت.

از همان زمان بود که این جنایتکار مخوف به «آدم‌خوار» معروف شد و خانواده قربانیان و افکار عمومی به دنبال مجازات شدید وی بودند. این در حالی بود که برخی از استخوان‌های پیدا شده در مزرعه مرگ قابل شناسایی نبودند و به همین دلیل پلیس عقیده داشت که مرد جنایتکار ۴۹ زن را به قتل رسانده است.

در این شرایط بود که جلسه محاکمه رابرت پیکتون آغاز شد و هر چند وی هرگز به جنایاتش و نحوه ارتکاب آن‌ها و همچنین انگیزه‌اش از قتل‌ها اعتراف نکرد، اما در نهایت دادگاه وی را به حبس ابد محکوم کرد. مجازاتی که تا ۲۵ سال غیرقابل تخفیف بود.

حالا، اما با توجه به قوانین کانادا، قاتل «آدم‌خوار» که دهه ۷۰ زندگی‌اش را در زندان سپری می‌کند، واجد درخواست آزادی مشروط شناخته شده و در صورت موافقت با درخواستش، ۳ سال دیگر از زندان آزاد خواهد شد.

آدم‌خوار کانادایی در آستانه آزادی از زندان + عکس قربانیان

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما