فرجام جنایت به سبک ترور

دیوان عالی کشور با تایید حکم قصاص یک قاتل درحالی به ادعاهای جنجالی در پرونده«جنایت به سبک ترور»پایان داد که دومین متهم این ماجرای تکان دهنده نیز تبرئه شد.

اواخر تیر سال گذشته بود که صدای شلیک گلوله در جاده روستایی«آبقد» از توابع چناران در حالی ماجرای وحشتناکی را به تصویر کشید که موتورسواری کنار راننده پراید قرار گرفت و از فاصله نزدیک به سر وی شلیک کرد و بدین ترتیب پیکر خون آلود راننده روی دامن مادرش افتاد که در صندلی جلو نشسته بود. فریادهای دلخراش مادر، رهگذران و رانندگان عبوری را متوقف کرد اما موتورسوار از صحنه جنایت گریخت و«محمد»(راننده 37ساله پراید)نیز جان سپرد.4ماه بعد کارآگاهان موفق شدند عامل جنایت مسلحانه را که یاسر نام دارد در زاهدان دستگیر و به شهر جدید گلبهار منتقل کنند.

 

پس از تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت مسلحانه در دادسرای عمومی و انقلاب گلبهار،این پرونده با توجه به حساسیت و اهمیت آن به شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و متهم به قتل در حالی پای میز محاکمه ایستاد که مادر مقتول مدعی بود جلال راننده یک دستگاه پژو405 نیز در وقوع جنایت نقش داشته است؛ چراکه او به صورت شاخ به شاخ به طرف پراید حرکت کرد و «محمد»(مقتول)نیز برای آن که با پژو تصادف نکند از جاده خارج شد و در همین حال یاسر(جوان موتورسوار) با سلاح کلت به سوی راننده شلیک کرد.

درهمین حال جلسات محاکمه به ریاست قاضی هادی دنیادیده و مستشاری قاضی غلامرضا مصطفوی برگزار شد و متهمان زیر رگبار سوالات فنی و تخصصی قرارگرفتند.

 

متهم به قتل مدعی بود که مادرش توسط«محمود»(برادر راننده پراید) و با شلیک گلوله از سلاح شکاری به قتل رسیده است اما بعد از آن که «محمود» در روند رسیدگی قضایی و با قرار قانونی از زندان آزاد شد، آن ها جشن و پایکوبی به راه انداخته اند و استوری در فضای مجازی منتشر کرده اند. ب

 

ه همین دلیل من هم با تهیه سلاح کلت کمری تصمیم به قتل محمود گرفتم، چراکه او مادرم را کشته بود! آن روز هم وقتی به سمت راننده پراید شلیک کردم بعد فهمیدم که پشت فرمان «محمد»برادر محمود بود و من به اشتباه به سمت وی شلیک کرده ام! من به دنبال انتقام از عامل قتل مادرم بودم و نمی دانستم که آن روز «محمد»پشت فرمان نشسته است!

در ادامه جلسات دادگاه وکلای مدافع موضوع مهدورالدم را مطرح و ادعا کردند که«یاسر»قاتل مادرش را مهدورالدم می دانست اما به اشتباه فرد دیگری را به قتل رسانده است! اما قضات باتجربه شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی بعد از مشورت های قضایی و با استنادات محکم قانونی و شرعی این ادعاهای جنجالی را رد کردند و درنهایت رای به قصاص نفس یاسر دادند و از سوی دیگر هم «جلال»(راننده پژو405) را به دلیل نبود دلایل محکمه پسند از معاونت در قتل تبرئه کردند.

از سوی دیگر رای مذکور مورد اعتراض وکلا قرارگرفت و پرونده برای ادامه رسیدگی به فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

قضات سپیدموی شعبه 48 دیوان عالی کشور نیز پس از مطالعه سطور این پرونده حساس و با استناد به دلایل آشکار شرعی و قانونی، ادعای جنجالی اعتقاد متهم به مهدور الدم بودن عامل مرگ مادرش را رد کردند و مهر تایید بر رای دادگاه و استنادات دقیق  و خدشه ناپذیر قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی زدند.

با استنادات قضات دیوان عالی کشور که به صورت جزئی و تحلیلی در رای مذکور به آن اشاره شده است، ماجرای جنجالی این پرونده حساس در حالی به فرجام رسید که «جلال»(متهم دیگر پرونده) نیز تبرئه شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما