شلیک در ملأ عام!

جوان 35 ساله ای که هدف گلوله جنگی شریک سابق خود قرارگرفته بود، در حالی پس از 10 روز جدال با مرگ، جان خود را از دست داد که بنگاه دار هفت تیر کش به مکان نا معلومی گریخت و بدین ترتیب پازل «شلیک در ملأعام» روی میز قاضی ویژه قتل عمد مشهد خودنمایی کرد.

شب بیستم دی گذشته بنگاه دار 33 ساله ای سوار بر یک دستگاه پراید 131 به طرف خیابان سمیه در بولوار گاز به راه افتاد. او که سلاح کلت جنگی سیاه رنگی به همراه داشت با افکار مغشوش خود نیز دست و پنجه نرم می کرد تا این که به نزدیکی محل سکونت شریک سابق خود رسید.

او خودرو را پارک کرد و درحالی که به دوست و شریک سابق خود در بنگاه املاک زنگ می زد،کلت مسلح را هم به دست گرفت و مقابل منزل وی به انتظار ایستاد.

طولی نکشید که «رضا-م»از خانه بیرون آمد و مقابل شریک سابق خود قرار گرفت.

در همین حال ناگهان پراید سوار 33 ساله، لوله هفت تیر را به سمت وی نشانه رفت و او را درحالی هدف شلیک گلوله جنگی قرارداد که همسر«رضا» سراسیمه و هراسان از منزل بیرون پرید و ملتمسانه خود را روی پیکر مجروح شوهرش انداخت.

او با فریادهای عجزآلود و با التماس به ضارب، از او خواست تا تیر خلاص را شلیک نکند! ولی در همین شرایط، صدای وحشتناک گلوله ای دیگر در تاریکی شب رهگذران و اهالی محل را میخکوب کرد که وحشت زده از خانه های خود به درون کوچه آمده بودند.

این گلوله به طرف دختر بچه و مادرش کمانه کرد که از ترس تلاش می کردند به کنار دیوار منازل پناه ببرند. شلیک این گلوله در ملأ عام موجب جراحات سطحی دو رهگذر مذکور شد و جان آن ها به خطر نیفتاد.

هنوز ضجه های همسر مرد مجروح که نقش بر آسفالت کوچه شده بود همچنان ادامه داشت که مرد33 ساله سوار بر پرایدش شد و به مکان نامعلومی گریخت.

از سوی دیگر طولی نکشید که با تماس اهالی، نیروهای امدادی اورژانس از راه رسیدند و پیکر خون آلود مرد35 ساله را به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال دادند. مجروح این حادثه مسلحانه بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت و به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

درهمین حال و با شکایت خانواده فرد مجروح، پرونده ای در مرکز انتظامی تشکیل شد و مورد بررسی قرارگرفت. با اظهارات تکان دهنده همسر مرد مجروح و افرادی که شاهد این ماجرای هولناک بودند، روند رسیدگی وارد مرحله جدیدی شد به طوری که با توجه به اهمیت موضوع گروهی از نیروهای پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیز تحقیقات گسترده ای را برای دستگیری ضارب مسلح فراری آغاز کردند.

این درحالی بود که اطرافیان بنگاه دار فراری، سلاح کلت جنگی را تحویل نیروهای پلیس دادند ولی همچنان از متهم مذکور خبری نبود.

هنوز تحقیقات پلیس با دستور مقام قضایی ادامه داشت که سی ام تیر، خبر تاسف باری در بیسیم های پلیس پیچید که حکایت از مرگ جوان مجروح داشت چرا که اقدامات درمانی به نتیجه نرسید و «رضا-م» جان خود را براثر عوارض ناشی از اصابت گلوله جنگی از دست داد.

با مرگ این جوان در مرکز درمانی، پازل این پرونده جنایی روی میز قاضی ویژه قتل عمد مشهد خودنمایی کرد و بدین ترتیب بررسی های تخصصی برای ردیابی متهم به قتل مسلحانه، به گروه زبده ای از کارآگاهان پلیس آگاهی سپرده شد.

دراین شرایط و با دستورات محرمانه قاضی «محمودعارفی راد» دامنه تحقیقات کارآگاهان گسترش یافت  و رصدهای اطلاعاتی به بهره گیری از تجهیزات وفناوری های نوین پلیسی کشید. از طرف دیگر شناسایی مخفیگاه ضارب فراری در حالی توسط کارآگاهان کارآزموده پرونده های جنایی آغاز شده است که قاضی شعبه211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به افرادی که در اختفای متهم فراری با وی همکاری می کنند با قاطعیت هشدار داد چنان چه بعد از دستگیری ضارب مشخص شود فرد یا افرادی در فراهم کردن مقدمات و امکانات فرار یا اختفا با وی همکاری داشته اند بدون اغماض دستگیر می شوند و برخورد شدید قانونی با آنان می شود.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما