توضیح دانشگاه اصفهان درباره حادثه خوابگاه دانشجویان پسر

همزمان با انتشار خبر حادثه در خوابگاه دانشجویان پسر دانشگاه اصفهان در بررسی‌ها مشخص شد دو پسر دانشجو اقدام به زدن افشانه فلفل در اتاق خوابگاه کرده و باعث این حادثه شده بودند.

دانشگاه اصفهان بامداد یکشنبه با صدور اطلاعیه عمومی در کانال اطلاع‌رسانی خود در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: در پی اقدام به اسپری کردن افشانه فلفل در یکی از اتاق‌های خوابگاه پسرانه توسط ۲ تن از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه اصفهان در ساعت ۱۵ دقیقه بامداد شنبه ۱۱ آذر ماه که باعث ایجاد نگرانی و اعتراض تعدادی از دانشجویان آن خوابگاه شد، بلافاصله پس از بررسی موضوع، اقدامات مراقبتی انجام و ۲ دانشجوی متخلف شناسایی شدند.

این دانشجویان تا ساعت یک و نیم بامداد و با همکاری مدیریت حراست به اداره خوابگاه‌ها فراخوان شدند و ضمن اذعان به اقدام نامعقول خود اظهار ندامت و پشیمانی کردند. دانشگاه اصفهان در این اطلاعیه با اشاره به اینکه دانشجویان مذکور برای طی فرایند به کمیته انضباطی دانشگاه معرفی شده‌اند، تصریح کرد: با هدف آگاه‌سازی همه دانشجویان خوابگاهی و ارائه گزارش واقعه برای پیشگیری از هرگونه شایعه و تشویش اذهان عمومی، اداره امور خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه اطلاعیه‌ای در این زمینه تهیه و در کانال و گروه‌های خوابگاهی منتشر کرده است.

در پایان این اطلاعیه تأکید شده است: با توجه به نزدیک بودن ایام منتهی به روز ۱۶ آذر و بازار داغ شایعات توسط معاندین و رسانه‌های ضدانقلاب که هرساله منتشر می‌شود لذا از عموم دانشگاهیان و خانواده‌های دانشجویان خواهشمند است درگیر شایعات فضای مجازی نشوند و اخبار را از مبادی رسمی دانشگاه دریافت کنند.

روز گذشته مطالبی در برخی از شبکه‌های اجتماعی بویژه رسانه‌های معاند درباره حادثه خوابگاه پسرانه دانشگاه اصفهان منتشر و در آن ادعا شده بود که افراد ناشناس اقدام به انتشار گاز سمی در یکی از خوابگاه‌های این دانشگاه کرده‌اند که سبب ایجاد مشکل در سیستم تنفسی برخی از دانشجویان شد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما