مسمومیت مرموز ۲۶۰ رضوانشهری در یک روز

همزمان با مسمومیت مرموز 260 نفر در شهرستان رضوانشهر گیلان تحقیقات برای یافتن علت این حادثه ادامه دارد.

دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش شمار مسمومیت شهروندان رضوانشهری به ۲۶۰ نفر گفت: تمام مراجعه‌کنندگان پس از ارائه مراقبت‌های درمانی با حال خوب مرخص شدند.

 این افراد از ساعت 11 صبح شنبه  با علائم تهوع، استفراغ و دل‌پیچه به مراکز دولتی و خصوصی این شهرستان مراجعه کردند اما  تاکنون هیچ بیماری در اثر این علائم در مراکز درمانی شهرستان و استان بستری نشده‌ است.  

اقدام لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی با هماهنگی دستگاه‌های مسئول شهرستان رضوانشهر برای بررسی موضوع، شناسایی منشا بیماری و اقدامات بهداشتی و درمانی لازم انجام شده‌ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: قرار است تا شبکه بهداشت و درمان رضوانشهر سریع نسبت به بررسی‌های اپیدمیولوژیک برای پیدا کردن علت احتمالی از طریق سنجش آب شرب شهرستان از نظر آلودگی میکروبی و میزان کلر باقی مانده آب اقدام کند. تیم بهداشتی رضوانشهر در محل مرکز بهداشت و بیمارستان و تیم درمانی در بیمارستان شهرستان در حالت آماده باش قرار گرفته‌اند.

مسمومیت ارتباطی با آب شرب ندارد

شرکت آب و فاضلاب گیلان نیز در زمینه انتشار مطلب «مسمومیت جمعی از شهروندان رضوانشهری»  اعلام کرد: بلافاصله پس از نشر این خبر بازدید مشترک همکاران واحد کنترل کیفیت و اداره بهره‌برداری آب امور آب و فاضلاب رضوانشهر با کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت رضوانشهر از وضعیت کیفیت آب شرب شبکه توزیع مناطق اعلام شده همراه با انجام آزمون‌های کلرسنجی، کدورت سنجی و سایر بررسی های میدانی انجام و صورت جلسه شد.

وضعیت کیفیت آب شرب از نظر کلر باقی مانده، کدورت، رنگ و بو مطلوب گزارش شده و هیچ ارتباطی بین وقوع حادثه و مصرف آب شرب شبکه توزیع وجود ندارد.

بر اساس بررسی های انجام شده در سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲ و گزارش های بهره برداری هیچ حادثه کیفی در خصوص اختلال در روند گندزدایی و بروز شکستگی در شبکه توزیع طی روزهای اخیر گزارش نشده است و به منظور حصول اطمینان از روند مطلوب بودن کیفیت آب شرب، شست و شوی شبکه توزیع مناطق مورد نظر انجام و کلر باقی مانده در محدوده استاندارد افزایش یافت.

لازم به ذکر است که نمونه برداری مجدد و کلرسنجی ساعت پنج صبح یکشنبه  نیز حاکی از مطلوبیت کلر باقی مانده آزاد در تمام نقاط شبکه توزیع است.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما