آب جسد راننده پراید را پس داد

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با تاکید بر ضرورت حصارکشی در اطراف کانال‌های خطرآفرین آب استان، از کشف جسد سرنشین پراید سرنگون شده در کانال اصفهانک خبر داد.

محمد شریعتی روز یک شنبه افزود: جسد این سرنشین جوان خودرو، پس از دو روز جست‌وجوی غواصان کشف شد.

وی با اشاره به وقوع این حادثه در جمعه شب گذشته در خارج از شهر اصفهان گفت: با اعلام خبر حادثه، نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های ۲۳ و پنج و تیم غواصان بر سر صحنه حاضر شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به این که در این حادثه یک دستگاه پراید با چهار سرنشین شامل ۲ زن و ۲ مرد به داخل کانال آب سقوط کرده بود، افزود: سه سرنشین خودرو شامل ۲ زن و یک مرد با رساندن خود به سقف خودرو جان خود را نجات داده بودند، اما نفر چهارم مفقود شده بود.

وی ادامه داد: به‎رغم تلاش بی‌نتیجه غواصان در ۴۸ ساعت گذشته؛ صبح امروز(یک‌شنبه) با تلاش مجدانه آنان، جسد سرنشین خودرو در قسمتی از کانال آب اصفهانک (واقع در ۱۲ کیلومتری مرکز شهر اصفهان) پیدا شد.

شریعتی تاکید کرد: این اتفاق چندمین حادثه سقوط خودرو به داخل کانال آب یا رودخانه در۱۰ روز گذشته است که به سازمان آتش‌نشانی اصفهان اعلام می‌شود.وی افزود: با توجه به سردی آب، مخروطی بودن مسیر کانال‌ها، وفور اشیا و گل و لای موجود در کف کانال‌ها و آشنا نبودن افراد به شنا، کمتر فردی با افتادن به داخل کانال‌های آب زنده می‌ماند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بیان کرد: با توجه به افزایش حوادث سقوط افراد یا خودروها به داخل کانال های آب، سازمان آتش نشانی شهرداری گزارشی درباره لزوم «حصارکشی» کانال‌ها به‎خصوص در حاشیه شهر به سازمان مدیریت بحران استانداری، آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کانال‌ها به‎خصوص در حاشیه شهر بسیار حادثه‌خیزند و برخی رانندگان به‎عنوان راه فرعی و محلی از معابر کنار آن‎ها استفاده می‌کنند که به‎ دلیل پستی و بلندی و آسفالت نبودن آن‎ها، خطر سقوط وسیله نقلیه به داخل کانال‌ دور از انتظار نیست.شریعتی اضافه کرد: مقارن ساعت ۲۰ شب گذشته نیز خبر غرق شدن یک دستگاه خودروی پارک شده در کنار رودخانه در حوالی بیمارستان چمران را دریافت کردیم که در جریان آن به‎دلیل حرکت آب زیر چرخ‌ها، خودروی مزبور غرق شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بیان کرد: این حادثه خسارت جانی نداشت اما نصب تابلوهای هشدار، ایجاد موانع و حصارکشی در نزدیک محل رودخانه و کانال‌های آب، الزامی است.طی روزهای اخیر و پس از رهاسازی آب در زاینده‌رود، چند حادثه سقوط خودرو در کانال‌های اطراف اصفهان رُخ داد که بر اثر آن‎ها چندین نفر جان باختند.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، شرکت آب منطقه‌ای، متولی رودخانه‌ها، سدها و کانال‌های آب و اداره کل جهاد کشاورزی متولی استخرهای کشاورزی است و آن‎ها باید اقدام به نصب حفاظ و تابلوهای هشداردهنده در مکان‌های پُرخطر کنند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما