مرگ هولناک یکی از عشایر قصرشیرین با انفجار مین جامانده از جنگ تحمیلی

انفجار یک مین از دوران جنگ تحمیلی در منطقه خان لیلی از توابع بخش مرکزی کرمانشاه منجر به فوت یکی از عشایر منطقه شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قصرشیرین  با اشاره به جزئیات این  انفجار  گفت: در این حادثه که بعد از ظهر دیروز رخ داد یکی از عشایر منطقه ی خان لیلی از توابع بخش مرکزی این شهرستان در حین چرای احشام با مین به جا مانده از جنگ تحمیلی برخورد کرد و بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان باخت.

مراد باباخانی افزود: از ابتدای امسال تاکنون این نخستین مورد انفجار مین به جا مانده از دوران  جنگ تحمیلی  است که منجر به فوت می شود.

با گذشت سال ها از پایان جنگ تحمیلی، مرزنشینان مناطق غربی استان کرمانشاه همانند ساکنان سایر مناطق مرزی همچنان قربانی مین های خاموش و انفجار مهمات عمل نکرده هستند.

جشن پاکسازی ۷۰۰ هزار هکتار از زمین های آلوده به مین استان کرمانشاه بهمن ماه سال ۹۱ با حضور مسوولان برگزار شد اما با این وجود از آن زمان تاکنون چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقی مانده از زمان جنگ تحمیلی در نواحی مرزی این استان مشاهده شده است.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میدان های مین، تاکنون تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه به ویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی زمین های آلوده به مین در شهرستان قصرشیرین در اثر برخورد و یا انفجار مین و مهمات به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی شهید، جانباز، مجروح و معلول شده اند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما