گفتگو با پسر ۱۶ ساله که نارنجک در دستانش منفجر شد

یکی از مصدومان سانحه وحشتناک انفجار مهیب نارنجک دست ساز در مشهد که از چنگال مرگ گریخته است، به خرید مواد اولیه ساخت نارنجک های دست ساز از یک ابزارفروشی اعتراف کرد.

دقایق اولیه بامداد روزگذشته دو نوجوان 15 و16 ساله به حیاط خلوت یک منزل مسکونی در شهرک نجف رفتند تا با مواد اولیه ای که خریده بودند، نارنجک هایی برای ترقه بازی بسازند! اما همان نارنجک اول به دلیل گرمای دست آنان منفجر شد و صحنه رقت انگیزی را رقم زد.دو نوجوان از ناحیه دست و پا و صورت دچار جراحت و سوختگی شدند و شیشه های دو منزل دیگر نیز بر اثر موج شدید انفجار در حالی تخریب شد که با شکستن سنگ فرش های حیاط منزل نیز حفره ای در محل به وجود آمد.

طولی نکشید که امدادگران اورژانس از راه رسیدند و دو مصدوم را به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) انتقال دادند. در همین حال یکی از مصدومان که از چنگ مرگ گریخته بود پس از مداوای اولیه از مرکز درمانی مرخص شد ولی دوست او به دلیل شدت عوارض ناشی از انفجارترقه،در بیمارستان تحت درمان قرارگرفت.

ازسوی دیگر گروهی از عوامل انتظامی به سرپرستی سرگرد امیررضا فعال (رئیس کلانتری معراج) عازم محل وقوع حادثه شدند و تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی عاملان فروش غیرقانونی مواد اولیه نارنجک های دست ساز ،آغاز کردند.

درهمین حال عباس نوجوان 16 ساله که این انفجار مهیب در منزل آن ها رخ داده است، در گفت وگویی کوتاه به خبرنگار روزنامه خراسان گفت: دوستم امیر زنگ زد که با هم نارنجک درست کنیم که من هم همه لوازمی را که خریده بودم به داخل حیاط آوردم اما هنوز اولین نارنجک را ساخته بودیم که در دست امیر منفجر شد.

دوستت چندساله است؟15سال دارد.

سنگ ریزه هم داشتید؟نه! سنگ ها را در ساخت ترقه استفاده نکرده بودیم!

لوازم اولیه را از کجا تهیه کردید؟از یک ابزارفروشی خریدیم.

سنگ فرش های حیاط هم براثر انفجار تخریب شد؟بله!شدت انفجار خیلی زیاد بود!شانس آوردیم که همزمان با انفجار پرت شدیم. چون همه موادها با هم منفجر شدند و شیشه های منازل اطراف هم شکست.

فقط از ناحیه صورت آسیب دیدی؟ نه! دست و پایم نیز دچار جراحت وسوختگی شد اما دوستم آسیب بیشتری دید.

چه مقدار مواد اولیه خریدید؟از هرنوع 100 گرم خریدیم و550 هزار تومان هزینه کردم.

پشیمانی؟خیلی!فقط از این که جان سالم به در بردیم خوشحالم .احتمال داشت این انفجار آخرین روز زندگی ما باشد!

شایان ذکر است ماموران کلانتری معراج در پی اعترافات نوجوان ۱۶ ساله عازم بولوار ذوالفقار شدند و بیش از ۳۲ کیلو گرم مواد پیش ساز مواد محترقه و تعداد زیادی نارنجک دستی را از ابزار فروشی کشف کردند. بررسی‌های بیشتر در این باره ادامه دارد.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما