گازگرفتگی ۱۷ نفر در یک هتل آپارتمان در مشهد

معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: نشت گاز مونوکسیدکربن در زیرزمین یک هتل آپارتمان در محدوده حرم مطهر رضوی امروز، چهارشنبه منجر به مسمومیت ۱۷ نفر از مسافران شد.

مهدی رضایی افزود: این حادثه بامداد امروز در هتل آپارتمانی در خیابان امام رضا (ع) رخ داد و آتش نشانان از سه ایستگاه به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد: تعدادی از مسافران در این مجموعه به دلیل نشست گاز مونوکسیدکربن از قسمت زیر زمین هتل دچار علایم تهوع، سرگیجه و مسمومیت شده بودند.

رضایی ادامه داد: ۱۴ نفر از مسمومین اکسیژن تراپی و سه نفر دیگر به علت وخامت حال عمومی به نیروهای اورژانس تحویل داده شدند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد افزود: در بررسی‌های اولیه نشت گاز از قسمت موتورخانه این مجموعه تشخیص داده شده و بررسی برای علت دقیق این حادثه ادامه دارد.

همچمنین طبق اعلام رییس ایستگاه های ۴۶،۳۲،۲۴ آتش نشانی مشهد، با حضور نجاتگران آتش‌نشانی در محل و بررسی میدانی مشخص شد تعدادی از مسافران که به‌صورت غیر اصولی اسکان داده شده بودند، به علت استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند و آتش‌نشانان بلافاصله با توجه به اهمیت سلامت مسافران اقدام به تخلیه فوری ساکنین هتل آپارتمان کردند.

سید مرتضی داوودی مقدم افزود: با توجه به اینکه آتش‌نشانی اقامت در این هتل آپارتمان را به علت ناایمن بودن خطرناک دانست با حضور عوامل انتظامی و قضایی، از پذیرش مسافر در این مجموعه به صورت موقت جلوگیری شد.

وی گفت: محل حادثه ایمن سازی و به عوامل شرکت گاز و نیروهای انتظامی مستقر تحویل داده شد.

هزار و ۶۰۰ آتش نشان در کلانشهر مشهد خدمت رسانی می کنند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما