الکل، قاتل ۲۵ راننده برون شهری

رئیس پلیس راه استان یزد از کشته شدن ۲۵ نفر در جاده‌های برون شهری این استان به علت مصرف مشروبات الکلی در حین رانندگی از اول سال جاری تاکنون خبر داد.

سرهنگ رحیم حاجی ده‌آبادی گفت: مصرف مشروبات الکلی همچنین باعث مصدوم شدن ۲۷ نفر در محورهای برون شهری این استان در همین مدت شد.
وی ادامه داد: در صورت مثبت شدن تست الکل راننده‌ای در جاده‌های استان، علاوه بر معرفی خاطی به دستگاه قضایی، خودرو او نیز به مدت ۶ ماه توقیف می شود. وی اظهار داشت: چند شب قبل، مأموران پلیس راه به رفتارهای یک راننده خودرو سواری در مسیر مهریز به یزد مشکوک و پس از انجام تست الکل، مصرف مشروبات الکلی توسط وی محرز و خودرو او ۶ ماه در پارکینگ متوقف شد. نکته قابل توجه اینکه این راننده فاقد گواهینامه رانندگی هم بوده و  به علت مصرف مشروبات الکلی و نداشتن گواهینامه به دستگاه قضایی معرفی شد.
تشدید مجازات کسانی که در حالت مستی یا استفاده از مواد مخدر اقدام به رانندگی می‌کنند، از محورهای اصلی لایحه اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی است که اخیراً ارائه شده و بر اساس آن نه تنها تا پنج برابر بالاترین میزان جریمه فرد متخلف جریمه می‌شود، به تشخیص دادگاه تا ۱۲۰ ساعت باید به ارائه خدمات رایگان به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شود.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما