دستگیری کلاهبردار ۷۰ میلیاردی در اسلامشهر

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر از شناسایی و دستگیری عامل سوء استفاده از کاربران فضای مجازی به بهانه چند برابر کردن سرمایه در بازار رمز ارز دیجیتال به مبلغ ۷۰ میلیاردریال خبر داد.

 به گزارش خطر فوری ،  سرهنگ محمدرضا علیزاده روز دوشنبه در این باره گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان به پلیس فتای اسلامشهر مبنی بر کلاهبرداری از آنان به بهانه سرمایه ‌گذاری و خرید و فروش در بازار رمز ارز، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان در اظهارات خود بیان داشتند، فردی با ایجاد سایت و کانال جعلی در بستر فضای مجازی با قصد سودجویی و جلب شهروندان با وعده افزایش سرمایه‌ در مدت کوتاه و انتشار آگهی در سایت خردید و فروش رمز ارز، از آنان کلاهبرداری کرده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتای اسلامشهر با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی وی را طی عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر ادامه د اد: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری از هفت نفر به مبلغ ۷۰ میلیاردریال اعتراف کرد.

علیزاده یادآور شد: شهروندان هرگز فریب تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی را نخورند؛ زیرا مجرمان سایبری با استفاده از ترفندهای تبلیغاتی فریبنده در شبکه های اجتماعی و پیام رسان‌ها مبنی بر کسب درآمد بالا از طریق تولید یا خرید و فروش و سرمایه گذاری ارز دیجیتال از کاربران کلاهبرداری می‌کنند.

وی اضافه کرد: هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) و یا از طریق شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ با پلیس فتا در میان بگذارند.

 
 
 

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما