بمب «فاجعه دارویی» خنثی شد

پلیس مشهد با کشف7 انبار بزرگ داروهای فاسد و مواد بهداشتی تقلبی در حالی بمب «فاجعه بهداشتی» را خنثی کرد که قرار بود این کالاهای آلوده در بازار دارویی توزیع شود.

ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس مشهد که در راستای سامان‌دهی واحدهای صنفی، طرح مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی را آغاز کرده بودند به سرنخ هایی از فعالیت گسترده افرادی سودجو در حوزه دارویی رسیدند که بررسی های نامحسوس از یک «فاجعه بهداشتی» حکایت داشت.

بنابراین هماهنگی های لازم با کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت گرفت و نیروهای انتظامی با دستورات محرمانه سرهنگ احمد نگهبان رئیس پلیس مشهد وارد عملیات رصد های اطلاعاتی شدند اما هرچه تحقیقات سیر صعودی به خود می گرفت ریشه های فاجعه بهداشتی نیز گسترده تر می‌شد تا این که بالاخره ردیابی های تخصصی ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نشان داد 3 کارگاه غیرقانونی نیز در شهرک مهرگان، جاده کلات و کوی پنجتن اقدام به تولید مواد شوینده غیرمجاز می کنند.

به همین خاطر، عملیات ضربتی پلیس وارد مرحله جدیدی شد و نیروهای انتظامی به همراه نماینده شبکه بهداشت و درمان 3 کارگاه مذکور را مورد بازرسی قرار دادند.

در این عملیات 200 گالن 20 لیتری مواد شوینده شامپو،1150 بطری شامپو،960ژل ضدعفونی،1500لیتر مایع ظرف‌شویی، بیش از4 تن پودر لباسشویی با برند تقلبی و تاریخ گذشته و ... به همراه تعداد زیادی برچسب با برند شرکت های مختلف توزیع مواد شوینده کشف شد.

در همین حال، فرمانده انتظامی مشهد در تشریح ادامه این عملیات ضربتی گفت: با گسترده تر شدن دامنه عملیات مشخص شد که سوداگران دارویی انبارهایی را برای اختفای کالاهای قاچاق و داروهای خارج از چرخه توزیع نیز در اختیار دارند.

به همین دلیل دامنه عملیات با توجه به حساسیت موضوع که با سلامت بهداشتی مردم گره خورده بود، گسترش یافت و سرنخ هایی از4 انبار بزرگ دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در مناطق بولوار معلم، ناصرخسرو، هدایت و بولوارآیت ا... عبادی به دست آمد که هر لحظه تاخیر در اجرای این عملیات امکان داشت خسارت های جبران ناپذیری به شهروندان واردکند؛ بنابراین نیروهای انتظامی قبل از انفجار بمب «فاجعه دارویی» وارد عمل شدند و با کشف مقادیر زیادی داروهای تاریخ گذشته و لوازم بهداشتی تقلبی این بمب هولناک را خنثی کردند.

کلیددار امنیت مشهد افزود: در این عملیات بیش  از 232 هزار قلم قرص و شربت تاریخ گذشته .20هزار و800قلم انواع لوازم آرایشی تقلبی کشف و ضبط شد.

وی در ادامه این گفت وگوی اختصاصی تصریح کرد: پس از بررسی های کارشناسان اداره بهداشت مشخص شد که دارو و لوازم غیر بهداشتی کشف شده تهدید جدی برای سلامت شهروندان است که به همین خاطر با دستورات ویژه قضایی همه انبارهای مذکور پلمب شدند و این کالاها قبل از توزیع در گستره دارویی کشور توقیف شد.

سرهنگ احمد نگهبان با اشاره به تداوم مبارزه با مخلان در امنیت غذایی و سلامت مردم اضافه کرد: این گونه عملیات برای کنترل و نظارت در شبکه سلامت مردم با جدیت ادامه خواهد یافت و شهروندان می‌توانند هر گونه گزارش های خود را با پلیس 110در میان بگذارند.

فرمانده انتظامی مشهد در پایان به سوداگرانی که با سلامت مردم معامله می کنند با قاطعیت هشدار داد: پلیس در برخورد با سودجویانی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند هیچ گونه مماشاتی نخواهد داشت و با عاملان قاچاق و توزیع خارج از شبکه دارو و لوازم بهداشتی با قدرت تمام برخورد می کند.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما