«مهره شانس»تبهکار مخوف طلسم شد

تبهکار مخوفی که با فریب زنان و دختران جوان در فضای مجازی، زندگی آنان را با«مهره شانس» به نابودی می کشاند در حالی با تلاش نیروهای کلانتری شفای مشهد دستگیر شد که در بررسی های پلیس زوایای عجیبی از تبهکاری های وی لو رفت.

از مدتی قبل زمزمه های«مهره شانس» در فضای مجازی، نیروهای اطلاعات و امنیت کلانتری شفای مشهد را به تکاپو انداخت.
آن ها که با رصدهای شبانه روزی در شبکه های اجتماعی به سرنخ هایی از یک رمال هزار چهره و مکار رسیده بودند، در حالی ماجرا را به صورت محرمانه به رئیس پلیس مشهد گزارش دادند که رد زنی جرایم مهمه در فضای مجازی با تاکید و تدابیر ابلاغی از سوی سردار سرتیپ محمد کاظم تقوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی در اولویت رصدهای اطلاعاتی پلیس قرار گرفته بود.
طولی نکشید که با دستور سرهنگ احمد نگهبان فرمانده انتظامی مشهد گروهی از افسران کارآزموده تجسس و اطلاعات برای شناسایی تبهکار مخوف وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را زیر نظر مستقیم سرگرد احسان سبکبار رئیس کلانتری شفای مشهد آغاز کردند.
بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که جوان 30ساله معروف به «ابوسیف»از طریق اینستاگرام زنان و دختران جوان را با ترفند«مهره شانس»فریب می دهد.
گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است هنوز تحقیقات پلیس وارد مرحله عملیاتی نشده بود که چند روز قبل زن جوانی با مراجعه به کلانتری شفا از اخاذی های ده ها میلیونی تبهکاری پرده برداشت که با «مهره شانس»زندگی اش را در آستانه نابودی قرار داده بود.
این زن به عوامل انتظامی گفت: در فضای مجازی(اینستاگرام)با جوان30ساله ای آشنا شدم که خود را رمالی متبحر معرفی می کرد و مدعی بود با «مهره شانس»از هر مشکلی گره گشایی می کند! من هم که با همسرم دچار اختلافات عادی بودم مبلغ هنگفتی را به او دادم ولی آن مرد تبهکار تصاویر و اسنادی را از من تهیه کرده بود که قصد داشت زندگی ام را متلاشی کند.
به همین دلیل روبه اخاذی آورد و مبالغ دیگری از من گرفت تا آبرویم را نزد شوهرم نبرد!من هم که از رسوایی می ترسیدم به خواسته هایش تن دادم و قرار شد این بار طلاهایم را بگیرد تا تصاویر و فیلم های مرا از گوشی خودش پاک کند! دیگر چاره ای نداشتم جزآن که به پلیس پناه بیاورم!...
با اعلام این ماجرا، دیگر نیروهای انتظامی تردیدی نداشتند که بایک تبهکار مخوف روبه رو شده اند بنابراین گروه عملیاتی پلیس با شگرد«قرار صوری» در حالی سوار بر یک دستگاه خودروی شخصی عازم بولوار طبرسی شمالی(محل قرار)شدند که رئیس کلانتری فرماندهی عملیات را بر عهده داشت.
وقتی زن جوان با آموزش های پلیسی منتظر ایستاد، ناگهان راننده پژو 405 در آن سوی خیابان شهید نظام دوست 12واردکمین نیروهای انتظامی شد و زن جوان در حالی که النگوها را در دست داشت داخل خودروی وی نشست.
در این هنگام بود که نیروهای انتظامی از چهار جهت در کنار خودروی پژو قرار گرفتند و رمال جوان را قبل ازآن که فرصتی برای فرار بیابد به محاصره درآوردند.
دربازرسی از داخل خودرو مبالغ زیادی وجه نقد به همراه آژیر پلیس و اسلحه کلت کمری قلابی کشف شد که حکایت از تبهکاری های دیگر این رمال حیله گر داشت.
با انتقال وی به مقر انتظامی ،تحقیقات آغاز و مشخص شد که خودروی وی احکام توقیف از پلیس آگاهی یزد را دارد.
اما ابعاد دیگر تبهکاری های وی هنگامی فاش شد که نام جعلی «ابو سیف» لو رفت.واکاوی های پلیس نشان داد این جوان 30 ساله که«محمد-ک»نام دارد و به «ابوسیف»در فضای مجازی معروف است طعمه های زیادی را از شهرهای دیگر کشور به دام انداخته است.
درهمین حال این رمال جوان در بازجویی ها به اخاذی از طعمه های خود اعتراف کرد و گفت:اهل اهواز هستم که در بولوار طبرسی شمالی مشهد ساکن شده ام.
حدود2هفته قبل با شاکی(زن جوان)دراینستاگرام آشنا شدم و قرار شد یک جفت«مهره شانس»مشکل گشا درقبال دریافت20میلیون تومان به او بدهم. آن زن هم کارت عابر بانکش را به من داد و من مبلغ50میلیون در چند نوبت برداشت کردم و سپس گفتم کارت شما را از من دزدیده اند که قرار شد25 میلیون دیگر طلا به من بدهد و مهره شانس  رابگیرد! آژیر پلیس را  هم به خاطر ذوق زدگی و زیبایی روی خودرو نصب کردم. 
درهمین حال چند نفر دیگر با مراجعه به کلانتری شفا چهره های دیگری از این تبهکار مخوف را لو دادند که با ترفند های مختلف ازآنان اخاذی کرده بود تا زندگی مشترک را منطبق با میل آنان رقم بزند! یکی دیگر از طعمه های وی به افسر پرونده گفت:او از من5میلیون گرفت و 2 مهره پلاستیکی به عنوان «مهره شانس»به من داد که دیدم هیچ کاربردی ندارد!به همین خاطر دیگر نزد او نرفتم!
تحقیقات بیشتر پلیس درحالی ماجرای متعدد سرقت از منازل توسط این رمال تبهکار را فاش کرد که «مهره شانس»او به دست پلیس مشهد طلسم شد اما هنوز زوایای پنهان دیگری وجود داردکه با دستور مقام قضایی زیر ذره بین تحقیقات قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما