آگهی های کار در منزل؛ شگرد جدید کلاهبرداران ارز دیجیتال

هوشیاری هرچه بیشتر شهروندان می تواند مانع سو استفاده کلاهبرداران سایبری با شیوه جدید کلاهبرداری ارز دیجیتال در پوشش درج آگهی های مختلف کار در منزل با درآمد بالا شود.

 به گزارش خطر فوری ، این روزها کلاهبرداران سایبری به شیوه های مختلفی از قربانیان خود کلاهبرداری می نمایند که یکی از این روش ها، درج آگهی با عنوان"کار در منزل"آن هم در برنامه های ثبت آگهی همچون (دیوار و شیپور ) و دیگر شبکه های اجتماعی بوده است.

در این روش کلاهبردار با ثبت اگهی"کار در منزل"و یا "استخدام در صرافی ارز دیجیتال"در سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف با قربانیان خود که اکثرا جوان و جویای کار هستند ارتباط برقرار و ضمن معرفی خود به عنوان مدیر یک صرافی ارز دیجیتال از افراد می خواهد با وی همکاری کنند تا به ازای آن درصدی به عنوان حق الزحمه یا پورسانت دریافت کنند.

در ادامه کلاهبردار با اغفال قربانی و تطمیع وی با وسوسه حق الزحمه بالا، او را به ایجاد حساب کاربری در یک صرافی ارز دیجیتال مجاب و در ادامه با ترفندهایی خاص اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی وی و واریز وجوه به حساب قربانی جدید خود می نماید و از وی نیز می خواهد پس از برداشت حق الزحمه خود، آنها را به ارز دیجیتال تبدیل کند اما در واقع آخرین افراد فریب خورده از این فرد با شکایت سایر قربانیان گرفتار شده و حساب بانکی این فرد مسدود می شود.

توصیه های پیشگیری از این شیوه کلاهبرداری

-به هیچ عنوان با افراد ناشناس در فضای مجازی که از شما اطلاعات شخصی و یا بانکی تان را می خواهند ارتباط برقرار نکنید.

-مراقب مجرمین سایبری که به شیوه اغفال کسب درامد بالا طعمه های خود را در فضای مجازی شکار می کنند باشید.

- هرگز در بازار ارز دیجیتال یا سایر مواردی که آشنایی ندارید ورود ننموده و سعی کنید قبل از هر گونه اقدامی ابتدا از منابع، افراد و یا شرکت هایی که دارای مجوز قانونی می باشند کسب اطلاع نموده سپس اقدام کنید.

-در صرافی ارز دیجیتال هرگز برای افراد ناشناس خرید انجام نداده و هیچ رمز ارزی را نیز به کیف پول افراد ناشناس منتقل نکنید.

 

اخبار مرتبط

ارسال به دیگران :

نظر شما